Undinė Radzevičiūtė „Grožio ir blogio biblioteka“

„Esu Živilė. Dirbu bibliotekoje. Meluočiau, jei sakyčiau, kad knygos yra visas mano gyvenimas. Tačiau kartais būna tokių knygų, kurias skaitant, rodosi, dingsta visas tave supantis pasaulis. Lieki tik tu ir knyga. Taip nutiko vos atvertus Undinės Radzevičiūtės knygą „Grožio ir blogio biblioteka“.

Į Berlyną keliauju kaskart, pasitaikius bent menkiausiai galimybei. Būtent šiame mieste ir vyksta knygos veiksmas. Tik laikas ne šiandienis. Tenka nusikelti į 1924-uosius. Kiekviena erdvės detalė tobulai kuria tuometį miesto vaizdą. Laikmetis pavaizduotas taip, lyg pats būtum čia ir dabar. Toje erdvėje gyvena Walteris, pagrindinis knygos veikėjas. Tai jaunas, ekscentriškas paveldėtojas ir intelektualus nusikaltėlis. Vedinas aistros unikalioms knygoms, jis stengiasi sukurti išskirtinę biblioteką. Kad šis įgeidis išsipildytų, Walteris peržengia bet kokias moralės normas. Jis viską daro dėl savo iškreiptos grožio sampratos.

Šioje knygoje susipins erudicija, sarkazmas, ironija alsuojantys dialogai, meilė, aistra, žavesys, bjaurėjimasis ir pragaištis. „Grožio ir blogio biblioteka“ – tai knyga, kurią arba prakeiksite, arba dievinsite. Bet tikrai neliksite abejingi.“