Susan Meissner „Šilko siūlų dėžutė“

Virtualiame skaitytojų klube lankosi Vandžiogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Audronė ir rekomenduoja perskaityti Susan Meissner knygą „Šilko siūlų dėžutė“.

***

Knyga yra pats geriausias dalykas, koks tik gali nutikti žmogui. Man šiuo atveju labai pasisekė, nes esu bibliotekininkė. Laisvalaikiu mėgaujuosi grožinės literatūros kūriniais. Kitiems skaitytojams rekomenduoju Susan Meissner knygą „Šilko siūlų dėžutė“, kurioje papasakota karo išblaškytos ir įskaudintos šeimos istorija, seserų paieškos bei vargai.

Garsi Oksfordo tapytoja Izabelė MakFarlend savo 93-iojo gimtadienio dieną sutinka duoti interviu apie Antrajame pasauliniame kare patirtus išbandymus. Daug žiaurumų išgyvenusiai poniai MakFarlend svarbiausia – pagaliau papasakoti ir išpažinti metų metus sąžinę slėgusią skriaudą, padarytą mažajai sesutei Džulijai. Tai įtraukianti ir labai gerai surašyta praeities istorija, kurios veiksmas vyksta 1940-aisiais Londone. Seserų ryšys, skausmas ir jų išgyvenimai mane labai palietė ir sujaudino. Vis „įstatydavau“ save į Emelinos batus ir kone jaučiau jos pyktį bei nuoskaudas. Gilų įspūdį paliko ir karo vaizdinių aprašymai: tarsi nesistengiama skaitytojo sukrėsti, bet stipriai paveikia jų pilkas niūrumas, neviltis.

***

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t
Drauge leiskimės į kelionę po stebuklingą knygų pasaulį