Philip Pullman „Jo tamsiosios jėgos“

Kaip ir kiekvieną savaitę, džiaugiamės su Jumis susitikę virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ ir šįsyk skaitinius Jums rekomenduoja Pagynės bibliotekos (Pagynės Biblioteka) aktyviausia skaitytoja Augustė. Ji dalijasi mintimis apie Philipo Pullmano trilogiją „Jo tamsiosios jėgos“ („Auksinis kompasas“ – pirmą kartą išleista 1995 m., „Aštrusis peilis“ – 1997 m., „Gintarinis žiūronas“ – 2000 m.)

Šios knygos buvo vieni populiariausių maginės fantastikos žanro kūrinių, skirtų visai šeimai, kol pasirodė „Haris Poteris“. Visame pasaulyje parduota per 18 mln. trilogijos kopijų, knygos išverstos į daugiau nei 40 kalbų, sukurta filmų ir serialų, autorius gavo daugybę prestižinių apdovanojimų. Nepaisant to, 2008 m. Ph. Pullmano trilogija buvo įtraukta į labiausiai mėgintų uždrausti knygų dešimtuką Amerikoje.

„Tai istorija apie mergaitę Lairą, gyvenančią Džordano koledže, tarp bandomosios teologijos centro mokslininkų. Bet tuo pačiu metu ši mergaitė gyvena ir kitame – mistiniame – pasaulyje, kuriame sielos turi gyvūnų pavidalus ir gali juos keisti. Pasakojimas kupinas nuotykių, veiksmo ir emocijų. Manau, kiekvienas iš mūsų norėtų turėti augintinį, bet dėl tam tikrų aplinkybių negali. O čia – asmeninis gyvūnas, kuris tavimi rūpinasi... Fantazija virsta realybe, neįmanoma tampa įmanoma. Kartais skaitant atrodo, kad toks gyvenimas yra realesnis, tikresnis negu tas nuobodusis, kurį gyvename mes: mokykla ir namai, namai ir mokykla.

Apie keliones, pavojus, lobius, netikėtas naujienas ir meilę pasakojančią trilogiją rekomenduoju visiems fantastikos mėgėjams, nes ji taip įtraukė, kad skaičiau net lovoje, su prožektoriumi pasislėpusi po antklode, nepaisydama mamos paliepimo miegoti (tikiuosi, mama nepamatys šios rekomendacijos). Bandžiau žiūrėti ir filmą, bet scenarijus nė iš tolo neprilygsta knygos nuotykiams.“