Neringa Bliūdžiūtė „Gerai kalbėti gali visi“

Socialiniame tinkle „Instagram“ perskaitytų knygų įspūdžiais besidalijanti Laura (paskyra @suskaityta) tęsia dvi gražias tradicijas: reguliariai lankytis mūsų bibliotekoje ir perskaitytus perliukus rekomenduoti kitiems skaitytojams. Šįsyk Lauros rankose ir mintyse – ne grožinis, bet šiais informacijos pertekliaus laikais labai naudingas tekstas – Neringos Bliūdžiūtės knyga „Gerai kalbėti gali visi“.
TRUMPAI APIE AUTORĘ: Neringa Bliūdžiūtė jau beveik du dešimtmečius padeda kalbėti kitiems – vadovams, organizacijoms, valstybėms. Buvusi užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus patarėja, Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbų rašytoja, NATO Viešosios diplomatijos padalinio komunikacijos ekspertė, dabar konsultuojanti verslo ir viešojo sektoriaus vadovus savo sukurtoje konsultacijų įmonėje „Wow. World of Words“.

***

Praktinių patarimų, pavyzdžių ir paprastumo pilna knyga apie kalbėjimą. Ją sudaro dvi dalys: vienoje – konkreti informacija, kaip reikėtų gerai kalbėti, ką (ne)daryti, kaip (ne)kalbėti, o antroji – gerai žinomų visuomenės veikėjų patirtys (interviu) apie kalbų ruošimą ir kalbėjimo patyrimą.

Ėmiausi šios knygos manydama, kad perskaitysiu ir jau mokėsiu gerai kalbėti. Nė velnio! Radau daug informacijos, konkrečių patarimų ir pavyzdžių, kaip galima gerai kalbėti, tad viską pritaikiusi ir išbandžiusi praktiškai matysiu, kaip man (ne)pavyko, t. y. vien perskaityti nepakanka, – reikės kažką daryti. Aš savikritikos nestokoju, tačiau žinau, kad knygose gerų dalykų galima rasti, o kas ieško, tas randa.

Buvau pasiėmusi knygą iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, bet įsigijau savo egzempliorių, nes tokį leidinį noriu turėti po ranka.

Knygos turinys pritaikomas tiek kasdieniame, tiek dalykiniame bendravime – vertingas skaitinys kiekvienam, kuris reflektuoja savo bendravimą ir nori kažką daryti geriau.

***

Ačiū Laurai už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t