Narine Abgaryane „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“

Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ šią savaitę knygą Jums rekomenduoja Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinio – @lapių biblioteka – vyr. bibliotekininkė Lina. Ji atskleidžia, jog darbas bibliotekoje – tai ilgametės svajonės išsipildymas. Ir smalsauja, gal žinote daugiau knygų, kurių pagrindinė veikėja ar veikėjas dirba būtent bibliotekoje. Rekomendacijas galite siųsti [email protected] Bet pirmiausia, žinoma, paskaitykite, kodėl Lina rekomenduoja Jums Narine Abgaryane romaną „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“.

***

Įgyvendinau jaunystės dienų svajonę – pradėjau dirbti bibliotekininke ir, ko gero, iš dangaus į mano rankas nukrito Narine Abgaryane romanas „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“. Pagrindinė šios knygos veikėja – bibliotekininkė! Bibliotekininkė ir Armėnijoje bibliotekininkė: mylinti knygas, apsiskaičiusi, paslaugi. Romane pasakojama jos gyvenimo istorija. Ir ne tik. Knygoje plačiai vaizduojamas atokaus Armėnijos kalnų kaimelio gyvenimas, per kartų kartas susipynę šeimų ir žmonių likimai. Dėmesio centre – nepaprasta jauniausios kaimelio gyventojos Anatolijos (jai 58-eri) ir Vasilijaus istorija. Nežinau, ar knyga patiktų „The New York Times“ bestselerių arba įtempto siužeto kūrinių  gerbėjams. Joje veiksmas vystosi lėtai, daug buities detalių – smulkai aprašomi namų apyvokos daiktai, kasdieniai darbai, maistas. Daug sunkmečio, karo, bado, nepritekliaus, ligų scenų, o visa tai skaitant reikalauja kantrybės ir įsitraukimo. Mane ši knyga praturtino žiniomis apie tolimą, mažai žinomą Vakarų Azijos šalies kultūrą, papročius, gyvenimo būdą, supažindino su dar viena įdomia rašytoja, paskatino perskaityti ir antrąją lietuvių kalba išleistą jos knygą – „Simonas“. O kokie Jūsų įspūdžiai? Ar žinote daugiau knygų, kurių veikėja – bibliotekininkė?

***

Ačiū Linai už rekomendaciją!

Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu [email protected]