Kulinarinių atostogų pasiūlymai

Kulinarinių atostogų pasiūlymai
Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ šią savaitę kviečiame Jus leistis į užburiančią kulinarinę kelionę. Jokių egzotiškų ir sunkiai gaunamų ingredientų neprireiks, o nauji skonių, kvapų, tekstūrų potyriai sužadins atradimų azartą. Tyrinėti neatrastas žemes per skonio receptorius Jums padės mūsų bibliotekoje esančios knygos. Siūlome kulinarines keliones trimis tarp lietuvių itin populiariomis atostogų kryptimis: Italija, Turkija ir Meksika!
 
***
 
Ne visada galimybės paklūsta mūsų norams, tiesa? Deja, bet taip. Kartais išsvajotų vasaros atostogų ir skrydžių į paslaptingus ir žavingus nepažintus kraštus tenka palūkėti. Bet kelionę į įdomią šalį kasdien galite susikurti bet kuriuo Jums patogiu metu namuose, o tiksliau – vienoje ypač jaukioje namų kertelėje – virtuvėje!
 
Gian Luca Demarco knyga „Carpe Diem: angelų įkvėpti itališkos virtuvės receptai“ gerokai pranoksta įprastus receptų rinkinius puikiu įvadiniu tekstu, kuriame pristatomas autoriaus kelias į kulinariją, itin gyvai, nuotaikingai ir įtraukiai pasakojama apie vaikystę Italijoje, glaudžius šeimos ryšius, pietietišką temperamentą ir tradicijas. Tekstas kunkuliuoja emocijomis, itališka aistra ir kviečia švęsti gyvenimą. Daug metų Lietuvoje gyvenantis kulinarijos studijos šeimininkas, TV laidų vedėjas, puikus šefas dalijasi receptais patiekalų, kurie yra gardūs ir lengvai pagaminami, tad neabejotinai ras tiesų kelią į Jūsų širdis. Pasimėgavimą maistu ir bendravimu akcentuojanti knyga yra itin estetiško dizaino, gausu rafinuotos stilistikos nuotraukų.
 
Jolita Koruklu jau daug metų gyvena Turkijoje, pati žavisi turtinga bei marga šios šalies kulinarine kultūra ir nori savo susižavėjimu bei įspūdžiais pasidalyti su mumis. Knygoje „Turkijos virtuvė. Skaniausi Turkijos patiekalai kiekvienai dienai ir šventėms“ rasite receptus, kurių ingredientų lengva įsigyti Lietuvos parduotuvėse ar turgavietėse. Patiekalai lengvai ir paprastai pagaminami (sumuštinukai, suktinukai ir kitokie užkandukai, taip pat salotos, sriubos), bet rytietiški skonių deriniai tikrai nustebins ragautojus. Be receptų, knyga dar vilioja patiekalų istorijomis, gausiomis žiniomis apie turkų papročius, šventes ir patarimais, kaip mėgavimąsi maistu paversti ypatingu šeimos ritualu. Beje, bibliotekoje rasite dar vieną Jolitos Koruklu knygą „Savas Stambulas: pamatyk, paragauk, pramogauk“, kurioje, be kulinarinės temos, gausu praktiškų patarimų, labai praversiančių planuojantiems aplankyti šį išskirtinį miestą, tapusį Rytų ir Vakarų kultūrų sandūros bei samplaikos tašku. O labiau mėgstantiems elektroninius išteklius nei spausdintines knygas ir norintiems dar įvairesnių idėjų siūlome užmesti akį į autorės asmeninį tinklaraštį socialiniame tinkle „Facebook“: „Surfing the World Cuisine“.
 
O norintiems dar daugiau egzotikos siūlome patyrinėti meksikiečių kulinarines tradicijas, kuriose suderinta stulbinanti prieskonių įvairovė. Čia susijungia Senasis ir Naujasis pasauliai: indėnų virtuvės savitumas dera su ispanų, azijiečių bei rytiečių virtuvių aromatais.
 
Tad skanių Jums kulinarinių atostogų! 
 
***
 
Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t