D. Yalom ir Marilyn Yalom „Mirties ir gyvenimo klausimas“

Biblioteka tęsia virtualaus skaitytojų klubo „[ne]skaitei?“ susitikimus. Kaip žinote, balandžio 24–29 dienomis švenčiame Nacionalinę bibliotekų savaitę, o šiųmetės savaitės tema – „Kartu įveikiant krizes“. Tad šia proga vyr. bibliotekininkė Elvyra Matveičikienė prisėdo ant Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Suaugusiųjų abonemente, įrengto suolelio ir surašė Jums štai tokią knygos rekomendaciją:

„Knygos „Mirties ir gyvenimo klausimas“ autoriai – garsi amerikiečių pora Irvinas D. Yalomas ir Marilyn Yalom. Nė viena iš anksčiau skaitytų Irvino knygų manęs nenuvylė: visose teigiama, kad geros savijautos pagrindas – nuoširdūs žmonių tarpusavio santykiai. Tad paėmusi į rankas naujausią amerikiečių psichoterapeuto, psichiatrijos profesoriaus ir rašytojo drauge su žmona parašytą knygą iš anksto žinojau: ji man patiks.

I. D. Yalomo knygų tekstai sutelkti į viltį, kad žmogus gali pakeisti probleminę padėtį ir tuo pačiu pasikeisti pats. Šioje knygoje sutuoktinių pora dalijasi asmeninėmis patirtimis sprendžiant sunkias gyvenimo problemas – nepagydomą ligą, netektį, vienatvę. Knygos autoriai atvirai aprašo savo  išgyvenimus, atskleidžia, kad net ir turint psichoterapeuto darbo patirtį yra nesvetimas nerimas, pasimetimas, sielvartas, o norint išsilaisvinti iš sunkių emocijų nereikia žvalgytis į praeitį, kurios negali pakeisti.

Pirmame knygos puslapyje perskaitai žodžius: „Gedėjimas – tai kaina, kurią mokame už drąsą mylėti kitus“, – ir supranti, kad tokio teksto neįmanoma priimti abejingai.“