D. Grakauskaitė-Šličienė „39 dovanos“, R. Schwartz „Nėra blogų dalių“
Šią savaitę virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ pristatome šaunią Kauno rajono savivaldybės bibliotekos trijulę ir jos biblioterapinius įsikvėpimus rudenišku grožiu alsuojančiame Birštone.
Spalio 18-ąją Birštone vyko konferencija „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“. Kaip sekėsi ir kokios lektorių rekomenduojamos knygos labiausiai įsiminė mūsų bibliotekos darbuotojoms: kultūrinių renginių organizatorei Živilei, edukatorei Kristinai ir vyr. bibliotekininkei Brigitai – sužinokite dabar!
***
„Biblioterapijos mokymuose reguliariai ir gana intensyviai dalyvauju jau nuo kovo mėnesio. Labai džiaugiuosi gavusi galimybę gilintis į šią sritį, nes tikrai matau joje didžiulį potencialą ir plačias bei kūrybiškumo nevaržančias perspektyvas. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje jau pradėjome kartą per mėnesį vesti biblioterapinius užsiėmimus, kol kas juose dalyvauja uždara grupė – Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus – Krizių centro – lankytojos“, – pasakojo Živilė.
Edukatorė Kristina, kurią daug kas pažįsta ir kaip profesionalią fotografę, atviravo, jog labiausiai jos dėmesį biblioterapiniuose mokymuose traukia vizualinė metodika – tapybinė, fotografinė ir kitokia, taip pat vaizdo ir teksto jungtys, turinčios terapinę galią. Kristinos nuomone, labai įdomu šiuos metodus išbandyti su skirtingų amžiaus grupių lankytojais ir atskleisti skirtingo poveikio kontūrus.
„Artimiausioje ateityje biblioterapinių veiklų bibliotekoje tikrai daugės, patys nekantraujame mokymų medžiagą pritaikyti praktikoje. O jų belaukdami leiskite laiką turiningai – paskaitykite nuostabias, konferencijos lektorių išgirtas biblioterapines knygas! – paragino Brigita.
REKOMENDUOJAMOS KNYGOS
▬ Donata Grakauskaitė-Šličienė „39 dovanos“
Knyga skirta šiandieniam žmogui, siekiančiam pažinti save ir norinčiam kurti gyvenimą, bet ne jį griauti. Atversti ją verta ir tiems, kas išgyveno kančią, ir tiems, kas ieško modernių ir laiko patikrintų sveikimo ir kančios pabaigos kelių.
▬ Richard Schwartz „Nėra blogų dalių“
Ar yra tik vienas „jūs“? „Visi mes gimėme su daugybe subasmenybių, arba dalių, – sako dr. Schwartzas. – Šios dalys nėra tik vaizduotės vaisius ar simboliai. Tai būtybės, egzistuojančios mumyse kaip vidinė šeima, o raktas į sveikatą ir laimę – gerbti, suprasti ir mylėti kiekvieną dalį.“
***
Ačiū Brigitai, Kristinai ir Živilei už rekomendaciją!
Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t