Anand Dilvar „Vergas“
Virtualiame skaitytojų klube „[ne]skaitei?“ šią savaitę knygą rekomenduoja Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinio – Liučiūnų biblioteka – lankytoja Narina. Jos pristatomos knygos autorius Anando Dilvaro – Meksikos rašytojas, terapeutas ir lektorius, daugiau nei 20 metų dirbantis su žmonėmis ir padedantis jiems tobulėti. 18-oje pasaulio šalių jis mokėsi įvairių psichologijos, savęs pažinimo bei meditacijos paslapčių ir daug savo įžvalgų atskleidžia būtent šioje knygoje. Turbūt nenustebsite išgirdę, kad „Vergas“ tapo bestseleriu, knyga yra išversta į daugiau nei 24 kalbas, jos jau nupirkta beveik 2 milijonai jos egzempliorių. Beje, Liučiūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Greta patikino, jog Liučiūnuose tai viena skaitomiausių knygų pastaruoju metu.
***
A. Dilvaro knygoje „Vergas“ vaizduojamos žmogaus pastangos iš naujo apmąstyti savo gyvenimą, jo tikslą, pagaliau – pažinti patį save, pasikalbėti su savimi taip atvirai, kaip dar niekuomet nekalbėjo. Iš pavadinimo sunku atspėti, apie ką knygoje rašoma. Galbūt ne vienas, paėmęs į rankas knygelę tokiu pavadinimu, pasvarstys, kad tai pasakojimas apie nelaisvės keliamas kančias, apie gūdžią žmonijos praeitį ir vergovės istoriją. Bet knygos anotacija ketvirtame viršelyje suglumina: „Knygos herojus – tai kiekvienas iš mūsų.“ Atvirai sakant, tai tekstas, kurį verta skaityti ne vieną kartą. Jautru iki sielos gelmių.
Jau po pirmo skyriaus pajauti, kaip kiekvienas žodis, sakinys įtraukia ir nebegali liautis skaityti. Knyga greitai, lengvai skaitoma, joje gausu apmąstymų ir išminties. Tekstas skatina suprasti, kad reikia vertinti gyvenimą ir šią akimirką, nes žmogaus būtis trapi. O dar svarbiau suvokti, kad kiekvienas vienokiu ar kitokiu rakursu esame šiek tiek vergas, ir išsiaiškinti, kaip tuos vergovės pančius galime įveikti.
Jautri istorija, paliečianti kiekvieno širdį. Bėgdami nuo tikrovės, atsižadėdami dabarties ir gyvendami lūkesčiais, prarandame gebėjimą džiaugtis. Tik netekę įvertiname, ką turėjome. Knyga man paliko neišdildomą įspūdį. Aš tikiu, kad mes kiekvienas turime savo vidinį vedlį, tik įsiklausykime į jį ir gyvenkime.
***
Ačiū Narinai už rekomendaciją!
Norite rekomenduoti knygą kitiems skaitytojams? Siųskite savo rekomendaciją ir nuotrauką el. paštu
a . b a r t u l e @ k r s v b i b l i o t e k a . l t