Knygos ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“ pristatymas

Data: 2025-12-09
Diena, laikas: Antradienis, 13.00 val.
Kur vyksta: KRSVB, Vytauto g. 21, Garliava

Knygos ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“ pristatymas – gruodžio 9 dieną 13 val. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje!
Pristatyme dalyvaus leidinio sudarytojas istorikas dr. Dainius Elertas.
 
***
 
Lietuvos jūrų muziejus, tęsdamas skaitytojų itin vertinamą atsiminimų seriją, parengė ir išleido leidinį ,,Nemuno žmonės 1918–1945 m. Laivai ir skaičiai, laiškai ir liudijimai“. Prie jos daugiau nei dvejus metus darbavosi istorikas dr. Dainius Elertas, parengęs jau ketvirtąją istorinių atsiminimų serijos knygą. Šios knygos remiasi muziejaus fonduose esantys archyviniai dokumentai: atsiminimai, rankraščiai, laiškai, dienoraščiai. Publikacijas papildo ir kitų muziejų ar privačių rinkinių medžiaga.
 
Romano Vilčinsko-Vilko Lietuvos jūrininkystės archyvas
Leidinio pagrindu tapo muziejuje saugomas Romano Vilčinsko-Vilko XX a. pirmosios pusės Nemuno laivų žinynas bei susirašinėjimo su tarpukario upeiviais medžiaga.
 
Dr. D. Elertas sako, kad pagrindinis dėmesys knygoje yra skirtas laivams ir žmonėms, joje atspindimas laikas nuėjo į praeitį, nusinešdamas ir specifinę kalbą, specifinius santykius, specifinę tapatybę. Aprašomuoju laiku tas pasaulis buvo labai turtingas, be to, smarkiai kito – lietuvėjo.
 
Plačiau skaitykite čia.
 
Knygą įsigyti galima muziejaus el. parduotuvėje.