Edukacija „Draugoteka“

Data: 2024-06-20
Diena, laikas: Ketvirtadienis, 9.00 val.
Kur vyksta: Vaikų centras, Vytauto g. 21, Garliava
VAIKAMS


Edukacijoje dalyvauja iš anksto užsiregistravusi moksleivių grupė.
Kviečiame mokytojus registruoti klases [email protected]
Tiksli data ir laikas derinami registracijos metu. 

Išmaniųjų technologijų amžiuje vaikus ir jaunimą darosi vis sunkiau sudominti knygų skaitymu. Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ iniciatoriai nusprendė skatinti vaikus ir jaunimą skaityti patrauklia forma – virtualiu žaidimu „Draugoteka“. Mokiniai žaisdami ir virtualiai klajodami bibliotekos erdvėse sutiks penkis nepažįstamus paauglius. Žaidimo tikslas – su jais susidraugauti ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapę žaidėjo draugais, papasakos savo istorijas, kaip jie sprendė sunkius gyvenimo klausimus ir kaip knygos padėjo suprasti svarbius dalykus.

Vienos edukacijos metu mokiniai susipažins su vienu iš penkių (Saulė, Klaudija, Elijas, Jonas ir Luna) virtualaus žaidimo „Draugoteka“ herojų ir jų gyvenimo istorija. Atlikdami kūrybines užduotis edukacijų dalyviai turės iš gautų herojaus savybių kurti pasakojimus, koliažus, dirbti komandomis.

Edukacija tinkama 14–28 žmonių grupėms.

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, finansuojamas pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.

Daugiau apie projektą galite rasti projektą vykdančios Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos svetainėje.

Amžius
10–15 m. (5–8 kl.)

Trukmė
45–60 min.

Nauda
Įvardijamos ir aptariamos socialinės ar psichologinės problemos
Skatinama ieškoti atsakymų į įvairius gyvenimo iššūkius knygose
Mokomasi dirbti komandomis
Kūrybiškai praleidžiamas laikas