Stimpanko pasaka

Stimpanko pasaka

2022 m. Kauno rajono švietimo centro Trečiojo amžiaus universitetas įgyvendino projektą „Užfiksuok akimirką tarpukario dvasia“, kurį finansavo Kauno rajono savivaldybė. Projekto metu TAU studentai pagilino žinias apie tarpukario Lietuvos madą, fotografijos istoriją, susipažino su skaitmeninės fotografijos kūrimo principais. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė fotomenininkė Kristina Meilutė.

Įkvėpti nuostabių tarpukario portretų, TAU studentai buvo pakviesti į portretų kūrimo dirbtuves, puošėsi Stimpanko stiliaus skrybėlėmis ir aksesuarais (aut. Inga Umbrasienė, Rima Vasiliauskienė, Edita Butkuvienė ir Rasa Jasiulienė). Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai tapo ir fotografais, ir modeliais, ir stilistais. Jie fotografavo vieni kitus savo išmaniaisiais telefonais.

Profesionalias TAU studentų nuotraukas šiai parodai sukūrė Kristina Meilutė. Portretai sukurti su stimpanko stiliaus prieskoniu. Stimpankas (angl. steampunk) – tai vienas iš fantastikos žanrų, kurio veiksmas vyksta anachronistinėje Viktorijos epochoje arba alternatyvioje jos versijoje. Stimpankas įkūnija prieštaringąfuturistinių ir Viktorijos laikų estetikos elementų samplaiką. Tipiškiausias pavyzdys yra garo varikliais varomi lėktuvai. 
 
Fotomenininkė dėkoja Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto studentams, kad turėjo puikią galimybę susitikti su žmonėmis, aplankyti įvairias Kauno rajono vietas (Ežerėlio, Zapyškio, Domeikavos, Raudondvario, Garliavos, Babtų, Karmėlavos, Ringaudų, Vilkijos, Lapių, Neveronių ir Kačerginės), pasidžiaugti vyresnio amžiaus žmonių kūrybingumu.

„Man fotografavimas – tai tam tikra bendravimo su žmonėmis forma. Užfiksuotos akimirkos fotografijoje kartais pasako daugiau nei žodžiai, tai kalbanti tyla. Norėjau, kad fotoportretuose žmonės išliktų su nuoširdžia šypsena, mąsliu žvilgsniu, šelmiška išraiška...“ – teigia fotomenininkė Kristina Meilutė.

Kviečiame aplankyti Kristinos parodą. Bibliotekos III aukšte, Konferencijų salėje, ji bus eksponuojama visą spalio mėnesį.