Mistiška molio šiluma

Mistiška molio šiluma

Rugsėjį–lapkritį bibliotekoje įgyvendintas projektas „Užimtumo ir verslumo pradžiamokslis bibliotekoje“, gimęs iš pastangos įsiklausyti į bendruomenės lūkesčius. Projektas buvo vykdomas pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą, finansuojamas Kauno rajono savivaldybės.

Kūrybinės projekto veiklos – tai profesionalios keramikės Vaivos Butkienės vedamos dirbtuvės, supažindinančios su pagrindiniais lipdymo principais, mokančios, kaip dekoruoti kūrinį skirtingais metodais, atskleidžiančios įvairių profesinių gudrybių. Dirbtuvių dalyviai gavo teorinių žinių apie keramiką: molio rūšių įvairovę, gaminių lipdymo technikas ir stilius, degimo rūšis, glazūravimą, dekoravimą įvairių spalvų angobu, raižymą; be to, turėjo galimybę visas šias žinias pritaikyti praktiškai ir drauge susipažinti su molio terapijos metodais, gydomosiomis molio savybėmis. Keramikė Vaiva Butkienė džiaugėsi stipriomis teigiamomis projekto dalyvių emocijomis, kai jie pirmą kartą prisilietė prie šios kūrybiškos veiklos. Pasak Vaivos, „smagu buvo matyti taip kūrybiškai užsidegusias ir senjores, ir jaunas mamas. Juk kiekviename žmoguje glūdi kūrybos sėklos.“ Keramikė nuoširdžiai palinkėjo projekto dalyviams šias kūrybos sėklas savyje sudaiginti ir kiekvienam atskleisti savo kūrybingąją prigimtį. 

Projekto dalyvių keraminiai kūriniai susibūrė bibliotekos II aukšto fojė eksponuojamoje parodoje „Mistiška molio šiluma“, kuri džiugina bibliotekos lankytojų akis ir širdis visą gruodžio mėnesį.