Kauno dailės gimnazijos abiturientų baigiamųjų kūrybinių darbų paroda

Kauno dailės gimnazijos abiturientų baigiamųjų kūrybinių darbų paroda

2023-iaisiais Kauno dailės gimnaziją baigs 77-oji abiturientų laida. Jų baigiamuosiuose dailės darbuose atsiveria per keletą metų sukaupta kasdienė patirtis ir išgyvenimai, džiaugsmai ir baimės, persmelktos begalinio jaunatviško tikėjimo ir vilties, kad gyvenime kaip pasakoje viskas baigsis laimingai.

Laikotarpis, kuriuo bendravo ir kūrė jauni, aplinkai jautrūs žmonės, veikė jų elgseną, mokymąsi, kasdienybę: ir „Covid-19“ epidemija, ir karas Ukrainoje... Grėsmingi įvykiai gąsdino, bet kartu stūmė tolyn blogas mintis, skatino drąsiai ir pasiaukojamai veikti, o ne tuščiai kalbėti. Tai, apie ką skaityta istorijos vadovėliuose, grožinės literatūros kūriniuose, atsivėrė visai šalia ir taip aiškiai, kad nebeliko vietos savigailai – tik gėrėjimasis ir noras padėti.

Šie dvyliktokai – išties ambicingi novatoriai, drąsiai kėlę sau tikslus ir projektavę asmeninio bei gimnazijos gyvenimo scenarijus, aktyvia veikla išsakę palaikymą ukrainiečių tautai. Jie planavo baigiamuosius kūrybinius darbus dėliodami kasdienybės detales, dvasinį patyrimą, tautų istorijos lūžius ir, žinoma, tikėjimą, atėjusį iš pasakų, kad teisieji bus apdovanoti.

Ekspoziciją sudaro abiturientų tapybos, grafikos, dizaino, tekstilės darbai. Juos paruošti padėjo darbų vadovai: tapybos mokytojas Gintautas Vaičys, skulptūros mokytojas Algimantas Šlapikas, grafikos mokytoja Jolanta Galdikaitė, dizaino mokytojas Tadas Žebrauskas, tekstilės mokytoja Dovilė Rukšėnienė.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paroda eksponuojama iki gegužės 19 d.

Linkime malonių įspūdžių!