Emociniai atšvaitai

Emociniai atšvaitai

Ir kas yra tikra, tai tikra tik vienu laiku ir tik vienoje vietoje
Thomas S. Eliot
  
Dailininkas Nerius Vaitkus, gimęs ir augęs Kaune, kurį laiką gyvenęs Vokietijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Lietuvoje. Beveik prieš trejetą dešimtmečių baigęs studijas Šiaulių universiteto (ŠPI) dailės ir menų fakultete (diplominis darbas – vitražas), ilgai nelaikė rankose teptuko. Bet grįžęs prie tapybos, spėjo surengti ne vieną savo darbų parodą Lietuvoje ir Vokietijoje. Pirmoji paveikslų serija – kupina netikėtų, daugeliui pažįstamų vietovių ir pastatų kompozicijų su architektūriniais elementais. Šviesos ir šešėlių žaismu prikėlė ne vieną seną, apgriuvusį namą naujam gyvenimui. Kiekviena dailininko drobė, regis, turi savo dienas, kurios įvairių spalvų pulsacija išryškina esminius motyvus ir skirtingais nušvitimais kuria paveikslo siužetą. Jo spalvinė paletė yra labai sodri, o kintantys kompoziciniai deriniai atveria dailininko kūrybinį potencialą. Spontaniški, abstraktūs grynų, ryškių spalvų potėpiai leidžia daryti išvadą: tai ir yra jo stiliaus kryptis. 
 
Kūryboje stebimas kūrybinis maištas, ekspresyvus jausenos vaizdavimas ryškia spalvų gama, kas sustiprina pojūčius bei pasąmoninius išlydžius, o šie besikaupdami plečia vidaus ribas, sprogsta ir išrašo drobę spalvų atšvaitais, prakalbinančiais stebėtoją. Juntama, jog menininkas labiau linkęs perteikti jausmus, išgyvenimus, būsenas, tačiau paveikslų turinys, spalvos, jų suformuota erdvė, minimalūs realybės taškai rodo, kad dailininkas dar vis ieško savitos raiškos bei savo individualios vizualinės kalbos. 
 
„Žvilgsnis į išraiškingą aplinką, naktinis sapnas, atmintis, akimirka, pokalbis pažadina kažką viduje. Kiekvienas darbas tarsi subrandina naują pradžią, prieš akis iškyla vaizdiniai. Ir nepriklausomai nuo to, ką veikiu, ką mąstau, spontaniškai sukyla emocijos ir ilgai lieka intensyvios, beveik nekontroliuojamos. It laikytų mane savo spąstuose... Išplitę gyvos gamtos garsai virsta vibracijomis, kurių atgarsiai turi pačią didžiausią įtaką. Kuria mane...“ – sako dailininkas. 
 
Neriui Vaitkui pasaulis – lyg veidrodis, į kurį žvelgdamas jis tarsi ne iš karto save atpažįsta, bet labai nori įspėti, kodėl jis čia, kokia jo gyvenimo prasmė...

Jutta Noak

www.nerius.art | [email protected] | +370 680 44 367

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paroda bus eksponuojama visą gegužės mėnesį.