Dainų švenčių istorija Kauno rajone

Dainų švenčių pradžia – 1924 metų Kaune. Jų patriarchu laikomas kompozitorius Juozas Naujalis, gimęs ir užaugęs Raudondvaryje. Šiemet pasitikdami dainų švenčių šimtmetį, kviečiame bibliotekoje apžiūrėti Kauno rajono muziejaus parengtą istorinių nuotraukų parodą. Pažadame: tai lyg kelionė laiku, suteiksianti Jums pluoštą ryškiausių įspūdžių ir atgaivinsianti širdyje patriotiškas gaidas.

Parodą sudaro Juozo Sidabro nuotraukos ir negatyvai, Kauno rajono muziejui padovanoti per Janiną Sidabraitę-Danielienę. Atrinktos tematiškai reikšmingiausios, kompoziciškai įdomiausios, geriausiai dalyvių šventinę nuotaiką atskleidžiančios nuotraukos.Taip pat įtrauktos fotografijos, kuriose atsispindi asmenybės, turėjusios didžiausią įtaką dainų švenčių tradicijos raidai Kauno rajone.

Muziejui archyvą su tūkstančiais negatyvų ir šimtais fotografijų perdavusi J. Danielienė prisimena, kad brolis Juozas Sidabras, kartu su ja dirbęs Kauno rajono Kultūros skyriuje, fotografuodamas žavėjosi dainų švenčių didingumu, dainuojančių, muzikuojančių ir šokančių žmonių grožiu. Vėliau šios šventės buvo pamirštos, bet užfiksuoti kadrai saugiai išbuvo archyve, kol žmonių susidomėjimas atgimė. Parodos kuratorius – fotomenininkas Donatas Stankevičius.

Paroda bibliotekos III aukšte, Konferencijų salėje, eksponuojama visą birželio mėnesį.