Žalioji biblioteka

Žalioji biblioteka
Jau ilgą laiką tvarumo tema neatsiejama nuo kasdienio mūsų gyvenimo. Ir vis daugiau žmonių suvokia, kokia ji svarbi siekiant užtikrinti harmoningą ilgalaikę ateitį. Dėmesys tvarumo temoms, gyvenimas laikantis tvarumo principų prisideda prie geresnės fizinės ir psichinės sveikatos. Beje, mokslininkai netgi nustatė, kad tvariose bendruomenėse socialiniai ryšiai dažnai būna tvirtesni, o gyvenimo kokybė – geresnė.
 
Šioms tendencijoms neliko abejinga ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Sena spinta, kadaise globojusi kortelinį bibliotekos fondo katalogą, jau ilgus metus dulkėjo sandėliuko kampe visų pamiršta ir niekam nereikalinga. Tikriausiai nemaža dalis dabartinių bibliotekos skaitytojų nebeprisimena šių katalogų, o yra ir tokių, kuriems tokio nė matyti neteko. Edukatorės Kristinos Meilutės iniciatyva baldas buvo prikeltas antram gyvenimui. Ir šįkart jame įsikūrė Žalioji biblioteka – akcija, liudijanti tvarumo, žalumo idėjų svarbą kiekvienam šiuolaikiniam žmogui.
 
„Kaip netikėta ir kaip smagu išvysti bibliotekoje įgyvendintą tokį „žalią“ sumanymą!“ – stebėjosi lankytoja Inesa. „Mane sužavėjo Jūsų bibliotekos erdvės: už kiekvieno kampo čia laukia inovatyvi ir kūrybiška staigmena“, – komplimentų negailėjo mokytoja Laura.
 
„Svarbu ne tik stiprinti vaikų ryšį su gamta, bet ir ugdyti atsakomybę, gebėjimą rūpintis, taip pat lavinti meninius polinkius. Balandį bibliotekoje švęsdami Vaikų Velykėles, pasėjome pirmąsias šios akcijos sėklas, akcijos dalyviai atidžiai tyrinėjo paruoštą edukacinę medžiagą: iš kokios sėklytės koks augaliukas išaugs“, – apie sumanymo pradžią atviravo edukatorė Kristina.
 
„Įvairius prieskoninius augalus pasėję vaikai žadėjo ateiti jais rūpintis, laistyti. Sudygę pirmieji daigeliai tapo visų bendru džiaugsmu ir rūpesčiu. Tiek darbuotojų, tiek lankytojų dėmesio jiems netrūko. Dabar jau turime gan vešlų ir estetišką prieskonių darželį, kuris man itin praverčia vedant edukaciją „Jaunojo žolinčiaus akademija“ ir kitas edukacines veiklas. Čia auga bazilikai, čiobreliai, petražolės, meškiniai česnakai ir kiti augalai, leidžiantys vaikams patirti prieskonių (ir apskritai gamtos) pasaulio įvairovę bei grožį. Be to, mano vedamo fotobūrelio nariai irgi aktyviai įsitraukė į Žaliosios bibliotekos akciją. Nuo pirmųjų daigelių jie fotografuoja, t. y. kruopščiai fiksuoja, kaip keičiasi, auga ir gražėja Žalioji biblioteka. Manau, netrukus galėsime pristatyti ir nedidelę parodą – fotobūrelio narių darytus nuotraukų ciklus, atskleidžiančius, koks įdomus ir meniškas gali būti augalo augimo procesas“, – gausybe idėjų ir planų dalijosi Kristina.
 
Kviečiame aplankyti Žaliąją biblioteką, įkurdintą trečiojo aukšto fojė. Grožėkitės, laistykite, fotografuokite ir mėgaukitės geromis emocijomis bibliotekoje.