Vaikų vasara bibliotekoje

Vaikų vasara bibliotekoje

Visą vasarą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai vedė vaikų vasaros užimtumo programas naudodami inovatyvias edukacines metodikas ir šiuolaikines technologijas. Ne tik Viešojoje bibliotekoje (Garliavoje) veikiančiame Vaikų centre, bet ir visą Kauno rajoną apimančiuose bibliotekos filialuose (jų yra 30) buvo vykdomos turiningą vaikų laisvalaikį kuriančios veiklos. Iš anksto užsiregistravę 8–12 m. vasarotojai dalyvavo savaitės trukmės užimtumo programose, kuriose buvo akcentuojama skaitymo svarba, taip pat vyko įvairios edukacinės, kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs užsiėmimai. Netrūko ir judriųjų bei stalo žaidimų, šiuolaikinių technologijų. Viešosios bibliotekos užimtumo programoje dalyvavo 5 vaikų pamainos. (Ir dar 1 savaitė buvo skirta bibliotekos stovyklos veikloms.) Kiekviename bibliotekos padalinyje per vasarą suorganizuota po 3 užimtumo programos pamainas. Bendras dalyvavusių Kauno rajono vaikų skaičius perkopė 1000.

 

Apklausoje dalyvavę tėvai akcentavo besidžiaugiantys vaikų kokybiškai ir kūrybiškai praleistu laiku saugioje aplinkoje, inovatyviomis veiklomis bei draugiška atmosfera. Plačios aprėpties ir vertingo edukacinio turinio nestokojančios vaikų vasaros užimtumo programos – tai svarus bibliotekos indėlis į Kauno rajono jaunosios kartos ugdymą.

 

Rekomenduojame pažiūrėti.

 

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Garliavoje svečiavosi ir edukacijas bei kūrybines dirbtuves vedė Kauno rajono bendruomenės pareigūnai, Ilgakiemio laisvalaikio salės ir Ežerėlio kultūros centro atstovės, Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistės (finansinio raštingumo tema), Jaunieji šauliai. Kiekvieną dieną buvo vedamos meninės veiklos (heraldikos edukacija, meninis taškavimas, žvakininkystės dirbtuvės ir kt.), ne tik lavinančios estetinius pojūčius, bet ir plečiančios akiratį, Lietuvos istorijos išmanymą, savo šaknų pažinimą bei ugdančios tautinį ir ekologinį sąmoningumą. Kasdien skaitydami vaikai sudalyvavo iššūkyje „Vasara su knyga“. Žaisdami įvairius interaktyvius žaidimus, mokėsi kūrybiškai naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis.

 

BABTŲ BIBLIOTEKA

Mūsų vaikų užimtumo programos pasisveikinimas „Jei esi draugų būrely, taip daryk...“ atitiko temą. Susirinko ne mažas vaikų būrys skaityti, vaidinti, sportuoti, kurti. Pirmą ir antrą dieną kūrėme Lietuvos pilį, prie kurios reikėjo nemažai padirbėti. Surinktus antrinių žaliavų ritinėlius nudažėme ir lygiai suklijavome. Lauke mūsų laukė sūpynės, kvadrato žaidynės. Trečią dieną atvyko svečių iš Piratijos šalies, iš paslaptingo jūrų pasaulio. Bibliotekoje vaikus stebino piratų daiktai, knygų paroda, žaidimai: kas išlaisvins pirato pagrobtą žmogų, kas suras pirato daiktus, ėjimas virve. Interaktyvią instaliaciją ir teatralizuotą edukacinį žaidimą vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailininkė. Sugalvojome konkursą „Kas perlauš kankorėžį rankomis?“ Vaikams patiko dirbti ir kurti su 3D rašikliais, verti apyrankes iš karoliukų. Ketvirtoji diena – sensoriniai skaitymai pradinukams „Vilniaus legenda“, skirti Vilniaus miesto įkūrimo ir Gedimino laiškų metams. Skaitydami knygą, lipdėme žmogeliukus, žalčiukus, kūrėme Šventaragio slėnį, laiške ant pergamento spėliojome, ko norėjo kunigaikštis Gediminas. Paskutinę dienelę kūrėme koliažus, skaitėme lietuvių liaudies pasakas, šventėme gimtadienį, papildėme žinias viktorina apie vaistinius augalus, laisvu laiku žaidėme lauke įvairius žaidimus. Iš viso perskaityta 18 knygelių, atlikta 13 edukacijų, sukurti 5 spektakliukai, vaikai įsitraukė dalyvauti bibliotekos konkursuose ir skaitymo akcijose. Kai paklausiau vaikų, kas labiausiai patiko, atsakymas buvo: „Viskas!“

 

BATNIAVOS BIBLIOTEKA

Pirmoji vaikų vasaros užimtumo pamaina vadinosi „Mano vasara“, antroji – „Gimtinė – tai mes“, skirta Lietuvai pažinti. Prisiminėme Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, karalių Mindaugą, mūsų sostinės Vilniaus gimtadienį, tyrinėjome Lietuvos žemėlapį. Per trečiąją pamainą „Gamtos draugai“ daug dėmesio skyrėme tvarumui, tyrinėjome mus supančią aplinką. Kiekvienos dienos užsiėmimus sudarė pasirinktų knygų garsiniai skaitymai, kūrybinė ar edukacinė veikla, stalo ir judrieji lauko žaidimai, laisvalaikis pagal pomėgius. Vaikų nuomone, šiais metais įsimintiniausios veiklos – oro balionų bei drugelių gamyba iš antrinių žaliavų, drugeliai iš klevo sėklų, PYSLA karoliukų dėlionės, sensoriniai skaitymai ir sutramdytas „žvėrynas“, Lietuvos dailės muziejaus sukurta interaktyvi spalvinimo knyga-žaidimas „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“. Pastarosios edukacijos metu vaikai atliko įvairias užduotis prie kompiuterių: skaitė, spalvino, dėliojo dėliones, žaidė atminties žaidimą. Paminėta Tarptautinė katino diena bei žirgo metai.

 

ČEKIŠKĖS BIBLIOTEKA

Čekiškės bibliotekos vaikų vasaros užimtumo veiklose akcentavome Lietuvai reikšmingas datas: Vilniaus 700-ąjį jubiliejų, S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį, Žirgo metus. Kūrybinių veiklų metu kalbėta apie tvarumą, rūšiavimą, gamtos išteklių tausojimą. Savo darbeliuose vaikai naudojo antrines žaliavas: tualetinio popieriaus ritinėlius, kokteilių šiaudelius, keksiukų popierėlius. Daug laiko leidome žaisdami stalo ir lauko žaidimus, spręsdami kryžiažodžius, galvosūkius, mindami mįsles, atlikdami kūrybinius-meninius darbelius. Dalyvavome skaitymo akcijoje „Vasara su knyga“. Šiose veiklose vaikai įgijo naujų patirčių, žinių, kūrybinių ir bendruomeniškumo įgūdžių.

 

DAUGĖLIŠKIŲ BIBLIOTEKA

Vaikų vasaros užimtumo programos dienos Daugėliškių padalinyje „Kitokia mūsų vasara 2023“ buvo spalvotos kaip vasaros pievos, netrūko jokių atspalvių. Buvo visko: edukacijų, sensorinių skaitymų su personažais, žirgų fotosesijų, talentų pasirodymų, viduramžių riterių turnyrų, burbulų ir balionų pūtimo, svečių... Veiklas įprasmino laimės meškiukų kūrimas Kauno klinikų mažiesiems pacientams. Meškiukai perdavė apkabinimą ir nuoširdžiausius linkėjimus nebesirgti, svajoti, nebijoti daktarų, šypsotis, bendrauti, svajoti...

 

DOMEIKAVOS BIBLIOTEKA

Visi vaikų vasaros užimtumo susitikimai prasidėjo skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Dalyviams tai buvo tikras iššūkis, bet visi kartu įveikėme. Gaminome aitvarus ir puošėme juos piešiniais bei karpiniais. Vėjas buvo labai palankus, todėl įvyko tikra aitvarų fiesta. Leidomės į muzikinę kelionę su A. Vivaldžio kūriniu „Metų laikai“. Mėgavomės smuiko skambesiu, grojome balto popieriaus lapais. O tikra žiemos muzikinė pasaka baigėsi didelėmis sniego gniūžtėmis...

Vasarą ypač daug kvapų, tad sensoriniai skaitymai „Kvapų vaistinė“ – labai tinkamas laikas tai pajusti... Nepakartojami kvapai užliejo biblioteką ir mus visus. Daug įdomybių apie lietuvių praeitį sužinojome apsilankę „ab“ pogrindžio spaustuvėje. 

Minėjome garsiųjų Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį. Šiai progai skyrėme garsinius skaitymus pagal žurnalistės, istorikės G. Sviderskytės knygą „Darius ir Girėnas. Istorija ar legenda“, interaktyvų edukacinį žaidimą „Skrydis per Atlantą“ bei „Darius ir Girėnas“.

Surengėme šaškių ir šachmatų turnyrą, o naudodamiesi nemokama grafinio dizaino programa „Canva“ kūrėme animuotus atvirukus, sprendėme kryžiažodžius, virtualias viktorinas, žaidėme edukacinius kompiuterinius žaidimus, gaminome sapnų gaudykles, piešėme fraktalus. Susikaupimą lavino dailės terapija „Minčių lietus“. Puiki vaikų kūryba papuošė bibliotekos erdves.

 

EIGIRGALOS BIBLIOTEKA

Vaikai įvairiai leido laiką: užsiregistravo į vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, vyko kūrybinės valandėlės „Mano pirmos eilės“, Kai kurie skaitymai buvo ir sensoriniai, pavyzdžiui, „Kaip sutramdyti žvėryną“. Užimtumo programos dalyvius džiugino edukacijos, aktyvios žaidybinės veiklos, filmų peržiūra, stalo žaidimai, meninės edukacijos (lipdymas iš plastilino, piešimas).

 

EŽERĖLIO BIBLIOTEKA

Organizuodama vaikų vasaros užimtumą, Ežerėlio biblioteka naudojo tvarias priemones (t. y. antrines žaliavas). Kadangi šiemet minimi S. Dariaus ir S. Girėno „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą atmintini metai, vaikai susipažino su šiuo istoriniu įvykiu, svarbiomis Lietuvai asmenybėmis ir pasigamino istorinius „Lituanicos“ lėktuvėlius. Tautiškos giesmės giedojimas, garsiniai skaitymai – pažintis su vieninteliu Lietuvos karaliumi Mindaugu – buvo puiki galimybė geriau suprasti Lietuvos istoriją. Labai įdomi meninio taškavimo edukacija reikalavo dalyvių susikaupimo ir padovanojo galimybę išreikšti save per spalvas ir formas.

 

ILGAKIEMIO BIBLIOTEKA

Susipažinę su skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“, vaikai kiekvieną dieną skaitė rekomenduojamas knygas. Visą savaitę netrūko įvairių edukacijų: kreidelėmis piešėme Lietuvos karalių Mindaugą, 3D rašikliais gaminome ledinukus, akinius ir kitus darbelius, tapėme ant popierinių lėkščių, darėme vasaros fėjas iš gėlių žiedų. Stovyklavome ir lauke: žaidėme badmintoną, kėgliais, kamuoliu, kvadratą, ėjome į žygį. Visi vaikai kūrė „Minecraft“ konkurso „Fantastinės knygos pasaulyje“ darbus. Žaidėme stalo žaidimus. Savaitė pralėkė linksmai ir greitai.

 

KAČERGINĖS BIBLIOTEKA

Kačerginės biblioteka daug dėmesio skyrė vaikų buvimui gryname ore, be to, didelę svarbą teikėme judėjimui: draugiškai žaidėme įvairias estafetes, kvadratą, tinklinį. Taip pat su vaikais diskutavome svarbiomis aplinkosaugos ir rūšiavimo, socialinėmis temomis. Aptarėme savitarpio pagalbos svarbą. Garsinių skaitymų metu vyresni stovyklų dalyviai noriai mokė mažesniuosius draugus skaityti. Taip vieni kitiems padėjo įveikti iššūkį „Vasara su knyga“, o drauge atkreipė dėmesį į tokias vertybes kaip empatija, pagarba ir supratingumas. Smagiai leidome laiką: žaidėme bibliotekoje (stalo žaidimai, dėlionės, „Šarados“, „Atspėk, kas dėžėje“), lavinome meninius įgūdžius ir vaizduotę (komiksų, fraktalų, koliažų kūryba, origamių lankstymas, pažintis su fotografija). Taigi suderinome smagias veiklas su edukacinėmis ir naudingomis temomis, taip pat nepamiršome kalbų mokymosi svarbos (kartu žiūrėjome filmus anglų kalba).

 

KARMĖLAVOS BIBLIOTEKA

Net tris savaites bibliotekoje šurmuliavo nemažas vaikų būrys. Kiekvienos dienos veiklai rinkomės skirtingą temą. Savo darbelius skyrėme sostinės Vilniaus gimtadieniui ir Aukštaitijos metams. Vilniui gaminome spalvotus vitražus, Aukštaitijai pažinti kūrėme plakatą. Prisiminėme legendinio skrydžio per Atlantą didvyrius: naudodami antrines žaliavas, gaminome lėktuvėlius. Garsiai skaitėme tikrais įvykiais pagrįstą knygą „Helenos Keler istorija“ apie neregę ir negirdančią mergaitę. Garsinių skaitymų metu pasitelkėme 5 žmogaus pojūčius. Žaidimo forma vaikai patys išbandė visus pojūčius: ragavo, uostė, užsimerkę lauke klausėsi garsų, lietė daiktus. Edukacijų metu susipažinome su spirografija ir patys ją išmėgino, piešėme taškavimo būdu, gaminome gyvūnų figūrėles iš plastilino, naudodami krepinį popierių bei žolynus kūrėme gėlių krepšelius. Visų veiklų net neišvardysi. Svarbiausia, kad vaikai gražiai bendravo tarpusavyje ir turiningai leido laiką.

 

KULAUTUVOS BIBLIOTEKA

Kulautuvos bibliotekoje šią vasarą suorganizuotos trys vaikų vasaros užimtumo programos „Skaitau – kuriu – pramogauju“ pamainos. Veiklų metu netrūko juoko, išradingumo, gerų emocijų, o svarbiausia – nuoširdžios bičiulystės, kuri, reikia tikėtis, kitais metais vėl sugrąžins vaikus į bibliotekos vasaros veiklas. Rūpinantis vaikų saugumu, mažiesiems programų dalyviams buvo surengti susitikimai su Kauno rajono bendruomenės pareigūnais ir Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių gelbėtojų komanda. Su vaikais ne tik skaitėme ir kūrėme įvairiausius kūrybinius darbelius, bet ir sportavome, žaidėme, dalyvavome įvairiausiose viktorinose, kuriose teko gerai pasukti galvas.

 

LAPIŲ BIBLIOTEKA

Lapių bibliotekoje vaikų vasaros užimtumo veiklos buvo vykdomos pagal amžiaus grupes. Mažiausiems organizavome sensorinius ir garsinius skaitymus, stalo žaidimus, kūrybiškumą skatinančias veiklas. Vyresnieji įveikė skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, o trečioje grupėje, kur daugumą sudarė berniukai, dominavo „Minecraft“ ir kiti kompiuteriniai žaidimai, robotų konstravimas, interaktyvūs žaidimai. Visų grupių mėgstamiausia veikla – interaktyvūs žaidimai su interaktyvių grindų programa. Dėkojame Lapių mokyklos administracijai už leidimą naudotis mokyklos patalpomis ir priemonėmis.

 

LINKSMAKALNIO BIBLIOTEKA

Linksmakalnio bibliotekoje tris savaites kiekvieną dieną vyko garsiniai skaitymai ir edukacijos, buvome išvykę į Raudondvario dvarą (sužinojome apie maistą, grafų Tiškevičių gyvenimo būdą, varžėmės, kas pastatys didžiausią bokštą iš makaronų ir zefyrų). Buvome Kauno lėlių teatre, daug sužinojome apie lėles ir lėlininko profesiją, turėjome progą patys tapti lėlininkais. Paminėjome Lituanikos skrydžio per Atlantą 90-metį (pagaminę lėktuvėlius ant sparnų rašėme palinkėjimus Lietuvai). Vykdėme garsinius sensorinius skaitymus. Daug dėmesio buvo skirta iššūkiui „Vasara su knyga“, programinės literatūros skaitymams. Bibliotekoje apsilankiusi Kauno rajono bendruomenės pareigūnė Živilė Liutkevičė vedė vaikams paskaitėlę „Būk saugus kelyje“.

 

LIUČIŪNŲ BIBLIOTEKA

Vasarą organizuodama užimtumo veiklas biblioteka suteikia vaikams bendravimo džiaugsmo, pažinimo, naujų pažinčių ir atradimų. Ugdomi skaitymo įgūdžiai, vyksta sensoriniai skaitymai, mokoma pozityvaus elgesio, lavinamas emocinis intelektas, socialiniai įgūdžiai, vyksta pažintinė veikla, edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai ir susitikimai su įvairių specialybių žmonėmis.

 

NEVERONIŲ BIBLIOTEKA

Organizuodama vaikų vasaros užimtumo programą, Neveronių biblioteka daugiausia dėmesio skyrė gamtos išsaugojimui, vaikų kūrybiškumo skatinimui ir teminiams sensoriniams skaitymams, kurie lavina teksto suvokimą. Įvyko daug edukacijų, kūrybinių dirbtuvių (meninis taškavimas, spirografija, piešimas su akvarelės pieštukais, miniatiūriniai paveikslėliai) ir skaitymų, o atsipalaiduoti leido laisvalaikio žaidimai bei draugiškas bendravimas.

 

PADAUGUVOS BIBLIOTEKA

Vaikai susidomėję dalyvavo bibliotekos organizuojamose edukacijose, sportinėse varžybose, išvykose, garsiniuose ir sensoriniuose skaitymuose. Kūrybinėse dirbtuvėse mokėmės prikelti daiktus antram gyvenimui ar pasigaminti juos iš antrinių žaliavų, kūrėme rankų darbo knygeles, žaidėme literatūrines slėpynes. Daug dėmesio skyrėme lietuvių papročiams ir tradicijoms, taip pat skatinome skaityti netradicinėmis skaitymo formomis.

 

PAGYNĖS BIBLIOTEKA

Pagynės bibliotekoje vyko vaikų užimtumo programos „Žinau, bandau, darau“, „Pažinkime Lietuvą linksmai“, „Kaip greitai bėga vasara“. Vaikų dėmesį labiausiai patraukė pojūčių žaidimai, sensoriniai skaitymai, lauko estafetės ir apsilankymai žirgyne. Visų trijų užimtumo programų metu daug dėmesio buvo skirta Žirgo metams, Dzūkijos ir Aukštaitijos metams paminėti, tvarumo temai akcentuoti. Dar vienas svarbus akcentas – akcija „Vasara su knyga“, integruojant sensorinius skaitymus.

 

PILIUONOS BIBLIOTEKA

Piliuonoje vaikų užimtumo veiklų metu skaitėme, tapėme guašu ir akriliniais dažais, spalvotu smėliu. Žygiavome su knyga prie Nemuno. Kūrėme paveikslus iš įvairių augalų. Turėjome puikią edukaciją su vietine keramike Lina Mažrimiene. Darėme darbelius su 3D rašikliais ir iš antrinių žaliavų. Žaidėme įvairius žaidimus ir kūrėme „Fantastinės knygos pasaulį“ „Minecraft“ aplinkoje.

 

RAMUČIŲ BIBLIOTEKA

Ramučių bibliotekoje vykstant vaikų vasaros užimtumo veikloms kiekvieną rytmetį pradėdavome garsinio skaitymo valandėle, rinkomės knygeles ir pagal vasaros skaitymo iššūkio užduotis. Mažieji vasarotojai turėjo įvairių meninių kūrybinių užsiėmimų: gamino kompozicijas iš gamtinių medžiagų ir antrinių žaliavų, išbandė meninį taškavimą, piešimą ant vandens – ebru, gamino knygų skirtukus ir atvirukus, lankstė įvairius gyvūnėlius pagal origamių techniką, vėrė apyrankes iš karoliukų, žaidė stalo ir kompiuterinius žaidimus. Loginį mąstymą vaikai ugdė spręsdami galvosūkius ir mindami mįsles. Rimtai padirbėję, laiką leido pievelėje šalia bibliotekos žaisdami judriuosius žaidimus ir atlikdami jogos pratimus.

 

RAUDONDVARIO BIBLIOTEKA

Kiekvieną dieną skyrėme vis kitai temai. Vieną dieną teko išbandyti visas 5 jusles – uodėme skirtingus aromatus; optinėmis iliuzijomis apgavome akis; ragavome rūgščius saldainius ir dalyvavome sensoriniuose skaitymuose, kurie vertė kliautis lytėjimu ir klausa. Kitą dieną atsidūrėme turguje: susipažinome su senoviniais pinigais, gaminome išskirtinius daiktus, kurie vėliau buvo „parduodami“ aukcione. Nepamiršome ir aktualių šiandienai temų – su vaikais kalbėjome apie rūšiavimo svarbą, patikrinome žinias rūšiuodami. Savaitės pabaigoje surengėme jau tradicija tampančią lobio medžioklę.

 

RINGAUDŲ BIBLIOTEKA

„Atradimų vasaros“ veiklų metu Ringaudų bibliotekos vasarotojai noriai skaitė knygų ištraukas pagal akcijos „Vasara su knyga“ užduotis. Vyko sensoriniai skaitymai naudojant įvairias sensorines priemones: tekstą suvokti padėjo regos, klausos, lytėjimo ir uoslės pojūčiai. Susidomėjimo sulaukė interaktyvios knygos, papildytos realybe, kurias susibūrę stovyklautojai skaitė naudodami planšetinius kompiuterius. Draugų apsuptyje šurmuliuojant vyko meninės kūrybinės veiklos. Vaikai pasitikrino žinias žaisdami smagias viktorinas „Kahoot“ platformoje. Vyko smagios šėlionės su bitutėmis robotėmis. Su gausiu draugų būriu smagiausia leisti laiką gryname ore, bibliotekos kiemelyje. Stovyklautojai žaidė įvairiausius lauko, stalo žaidimus, komandinius žaidimus, o populiariausias – kvadratas.

 

ROKŲ BIBLIOTEKA

Rokų bibliotekoje vaikams netrūko įdomios veiklos: skaitėme knygas, vyko edukacijos, lankėmės Kauno lėlių teatre, vyko skaitovų konkursas, žaidėme lauko ir stalo žaidimus. Kiekviena diena prasidėdavo garsiniu knygų skaitymu. Skaitėme M. Lasinsko „Vaistažolių pasakas“, ragavome vaistažolių arbatas, kūrėme paveikslus iš žolynų. Didelio susidomėjimo sulaukė ne tik edukacija S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui paminėti, bet ir G. Sviderskytės knyga „ Darius ir Girėnas“. Nuoširdžius sveikinimus vaikai siuntė Vilniui, kuris mini 700-ąjį gimtadienį. Skaitėme knygą „Gedimino sapnas“ ir bendromis jėgomis statėme pilį. Vaikai aktyviai dalyvavo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.

 

SAULĖTEKIO BIBLIOTEKA

Labiausiai vaikučius džiugino edukacijos „Greitoji knygos paieška“, sensoriniai skaitymai, protų mūšiai apie pasaulio šalis, žemynus, augalus ir gyvūnus. Žinoma, teminės kūrybinės veiklos su 3D rašikliu pritraukė gausų būrį ne tik jaunesnių, bet ir vyresnių bibliotekos lankytojų, kurie norėjo jį išbandyti. Dėlionių dėliojimo varžytuvės ir stalo žaidimai „Domino“ bei „Jenga“ niekada neleido nuobodžiauti.

 

SITKŪNŲ BIBLIOTEKA

Sitkūnuose vaikų vasaros užimtumo programų metu vyko edukacijos, sensoriniai skaitymai, buvo daromi meniniai darbeliai, žaidžiami stalo ir kompiuteriniai žaidimai, aktyviai pramogaujama lauke ir draugiškai bendraujama. Sitkūnų bibliotekos vasarotojai susipažino ir pabendravo su Kauno rajono GMPS darbuotojais, sužinojo, kaip suteikti skubią pagalbą draugui ir kokie pavojai vasarą tyko. Vyko edukacija Sitkūnų bendruomenės muziejuje su bendruomenes nare E. Vaikutiene: prisiminėme istorinius Sitkūnų įvykius ir apžiūrėjome eksponatus. KRSVB dailininkė Dainora Minkevičiūtė pristatė instaliaciją ir teatralizuotą edukacinį užsiėmimą „Svečiuose pas Harį Poterį“. Vaikams instaliaciją paliko be galo didelį įspūdį, tad kiekvieną dieną susitikimus pradėdavome ir baigdavome literatūriniais burtažodžiais, teatralizuotai apsirengę žaisdavome stalo žaidimus Hario Poterio tema.

 

ŠLIENAVOS BIBLIOTEKA

Vaikų vasaros užimtumo veiklos Šlienavos bibliotekoje buvo labai įvairios: knygų skaitymas bei aptarimas, sensoriniai skaitymai, kiekvieną dieną vyko edukacijos skirtingomis temomis, ypač vaikams patiko lėktuvėlių gamyba (S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metinėms), Vilniaus 700-ąjį gimtadienį minėjome skaitydami įvairias knygeles apie sostinę. Jaunuosius vasarotojus ypač sudomino eksperimentų diena, kai buvo daromi įvairūs bandymai. Šią edukaciją vedė bibliotekos savanorė, gamtos mokslų mokytoja Simona. Labiausiai vaikus džiugino įvairūs žaidimai bibliotekos kieme ir konkursas „Fantastinės knygos pasaulyje“, kurio darbai kuriami „Minecraft“ aplinkoje.

 

UŽLIEDŽIAI

Vaikystė – gražiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis, kurio metu formuojasi vaiko charakterio bruožai, įgyjama gyvenimiškos patirties. Bibliotekoje vasaros užimtumo programos metu vaikai tobulino asmeninės psichologijos (savęs pažinimo ir vertinimo, atsakomybės už savo veiksmus), mokymosi (informacijos gavimo ir analizavimo) bei socialinius įgūdžius (bendravimas, komandinis darbas, sprendimų priėmimas). Ši veikla ugdė vaikų atsakomybę, pasitikėjimą savimi, drąsą išsakyti savo nuomonę. Bibliotekoje laisvesnė aplinka, todėl vaikai buvo atsipalaidavę ir elgėsi natūraliai, nebuvo juntamas tradicinis mokinio ir mokytojo (šiuo atveju bibliotekininkės) santykis

 

VANDŽIOGALOS BIBLIOTEKA

Biblioteka kiekvienais metais kviečia mažuosius atostogautojus įdomiai ir prasmingai leisti vasarą. Užsiėmimų tikslas – užtikrinti kultūrinį ir edukacinį mažųjų užimtumą vasaros metu. Dalyvių laukė garsiniai skaitymai, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, pažintis su išmaniosiomis technologijomis ir daugybė kitų lavinančių veiklų. Džiaugiamės kūrybinio darbo procesu ir pasiektais rezultatais.

 

VILKIJOS BIBLIOTEKA

Minint S. Dariaus ir S. Girėno žūties 90-ąsias metines, į vaikų vasaros užimtumą atvyko Lietuvos lakūnas pulkininkas-leitenantas Aleksas Karalavičius su žmona, Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus štabo seržante Ingrida Karalavičiene. Vaikai sužinojo, kaip vyksta pasiruošimas šuoliui iš lėktuvo ir kokie laukia išbandymai. Apsilankę A. ir J. Juškų muziejuje, vasarotojai apžiūrėjo ekspoziciją ir iš paruoštų šiaudelių kūrė paukščius. Kauno apskrities VPK pareigūnai supažindino vaikus su saugaus eismo bei elgesio taisyklėmis. Bitininkas, teologas, tikybos mokytojas Virginijus Štilpa papasakojo įdomybių apie bites ir jų naudą žmonėms. Tautodailininkė Rita Budrevičienė supažindino vaikus su lietuvių tautinių drabužių istorija, pademonstravo, kaip audžiama juosta tikromis audimo staklėmis, pamokė pinti apyrankes. Vilkijos ugniagesių atstovas papasakojo apie savo profesiją ir ugnies keliamus pavojus. Meninės ir edukacinės veiklos, taip pat išvykos dovanojo vasaros užimtumo dalyviams įspūdžių gausą.

 

ZAPYŠKIO BIBLIOTEKA

Vasarą vaikai Zapyškio bibliotekoje dalyvavo sensoriniuose skaitymuose, pažino ir išmoko valdyti emocijas, sužinojo, kokie svarbūs tikri draugai. Vainikų pynimo edukacijoje su Zapyškio kultūros centro etnografe Jūrate įgudo pinti vainikus iš kvapiųjų Zapyškio laukuose prisiskintų gėlių, žolelių; edukacijoje „Vytinių juostų dekoracija“ pasigamintas apyrankes dekoravome minkštais įvairiaspalviais bumbuliukais. Zapyškio laisvalaikio salės etnografės Jūratės Bytautės padedamos vasarotojos savo rankomis audė knygos skirtuką, susipažino su juostų audimo technika bei istorija. Zapyškio kultūros centro laisvalaikio salės edukacijoje „Piešiame be teptukų“ vaikai mokėsi piešti kita įvairia technika, nenaudodami teptukų.