Vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji mums svarbi dėl dviejų priežasčių: kaip žymiojo pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, o nuo 1967 m. – ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka Tarptautinę vaikų knygos dieną pažymėjo keliais renginiais. Pirmiausia Neveronių gimnazijoje šurmuliavusią Vaikų knygos šventę kaip visuomet nuotaikingai ir interaktyviai vedė literatūros mažiesiems autorė Zita Gaižauskaitė. O poetę atlydėjusi Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė Sandra Žydaitienė pakvietė šventės dalyvius atlikti kūrybines užduotis – piešti eilėraščių personažus ir net patiems išbandyti poeto kelią dėliojant poetinius tekstus iš nesusijusių žodžių.

Tuomet veiksmas persikėlė į Garliavą: Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Kauno rajono mokyklų 1–2 klasių moksleiviams skirtas konkursas „Mokykla, draugai ir kiti reikalai“. Rašytoja Evelina Daciūtė, prisijungusi prie renginio nuotoliniu būdu, šiltai pasveikino konkurso dalyvius ir patikino, jog knygų skaitymas yra labai svarbus, labai naudingas ir labai lavinantis užsiėmimas. Renginį vedanti pradinių klasių mokytoja Jolanta Vaitkevičienė su pagalbininke Jore pristatė pradinukams kryžiažodį, kurio klausimai susiję su penkiomis vaikiškomis knygelėmis. Kol vaikai sprendė kryžiažodį, mokytojos dalyvavo bibliotekos edukatorės Kristinos Meilutės edukacijoje tam tikros fotografijos technikos, vadinamos cianotipija, tema. Išsprendę kryžiažodį mokinukai susitiko su vaikų poete Zita Gaižauskaite, buvo įtraukti į jos poetinių ir teatrinių minčių sūkurį, o paskui turėjo galimybę iliustruoti rašytojos eilėraščius.

Konkurso nugalėtojams diplomus ir prizus įteikė Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ direktorė Jurgita Kuzinevičiūtė, pavaduotoja ugdymui Eglė Grinkevičienė. Šis konkursas yra „Gilės“ inicijuoto ir bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybės viešąja biblioteka bei kitais partneriais vykdomo projekto „Atidaus skaitymo įgūdžių lavinimo pradiniame ugdyme dirbtuvės“ dalis. Šį penktadienį, balandžio 7 d., bibliotekoje vyks to paties projekto konkursas šiek tiek vyresniems dalyviams – trečių ir ketvirtų klasių moksleiviams.