Stalo žaidimų popietė bibliotekoje

Kiekvieną ketvirtadienį nuo 13.00 val. kviečiame bibliotekoje smagiai praleisti laiką žaidžiant stalo žaidimus. Asortimentas gausus, o veikla maloni ir naudinga tiek mažiems, tiek dideliems. Laukiame bibliotekos I aukšte, Vaikų centre, kiekvieno, norinčio suderinti naudingą smegenų mankštą ir žaidybinę pramogą. Šį ketvirtadienį pristatome žaidimą gamtos mylėtojams – „Cascadia“.

Tai žaidimas apie Šiaurės Amerikos vakarų regiono arealus prie Ramiojo vandenyno ir laukinę gamtą. Iš kortelių ir žetonų sudarytas žaidimas rekomenduojamas 1–4 žaidėjams, vyresniems nei 10 metų.
Kaskadija – geografinis regionas Šiaurės Amerikos vakaruose, iš vakarų pusės besiribojantis su Ramiuoju vandenynu, o rytuose supamas Uolinių kalnų. Nors oficialios jo ribos nėra nustatytos, dažniausiai šiam regionui priskiriama Britų Kolumbija (Kanados provincija), Jukono teritorija ir Aidaho, Oregono bei Vašingtono valstijos Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naudodami arealų korteles ir laukinės gamtos žetonus, žaidėjai stengiasi sukurti kuo įvairesnę aplinką ir kuo darnesnę ekosistemą Kaskadijoje, prie Ramiojo vandenyno krantų. Kiekvieno žaidimo tikslai skiriasi – jie siejami su penkiomis laukinių gyvūnų rūšimis. Gaudami taškų už laukinius gyvūnus, žaidėjai varžosi, kas sukurs didžiausius gyvūnų paplitimo arealų koridorius. Žaidimą kūrė smalsūs nuotykių ieškotojai, nuolat besileidžiantys į žygius pėsčiomis, dviračiais ar baidarėmis. Jie pasakoja įkvėpimo pasisėmę iš nuostabaus Kaskadijos regiono kraštovaizdžio, o žaidėjams linki įkvėpimo tyrinėti laukines vietoves bet kuriame pasaulio kampelyje ir gal net jose apsilankyti.

Yra ne vienas būdas žaisti šį žaidimą:
• įprastoji versija;
• žaidimas 1 asmeniui;
• šeimos versija;
• patyrusiųjų versija.
Kviečiame tyrinėti Kaskadijos regioną, jo arealus ir čia gyvenančius laukinius gyvūnus – galite tapti tikru biologu! Fiksuokite, kaupkite savo pasiekimus ir didžiuokitės geriau perpratę gamtos dėsnius ir pagilinę ekologinio raštingumo kompetenciją.