Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo!

Jau ketvirti metai Lietuvos audiosensorinė biblioteka kviečia visuomenę jungtis į tarptautinę kampaniją #GoRedForDyslexia ir paminėti spalį kaip disleksijos pažinimo mėnesį. Kasmet vis daugiau verslų, mokyklų, bibliotekų įsitraukia į šią iniciatyvą, kuri žymima raudona spalva. Kodėl būtent raudona?

Disleksijos sutrikimą turintys žmonės neretai bijo raudonos spalvos, nes ja žymimos tekste jų daromos klaidos. Visą savaitę bibliotekoje dominuojanti raudona spalva nešė aiškią žinutę: raudona spalva nekelia baimės ir streso. Priešingai – raudona spalva yra kūrybos, fantazijos ir nestandartinių iniciatyvų spalva.

Disleksijos sutrikimą turi daugiau nei 10 proc. pasaulio gyventojų. Sunkiai skaitantiems, negebantiems suvokti teksto, patiriantiems mokymosi sunkumų vaikams bei suaugusiesiems reikia mūsų palaikymo ir supratimo.

Kviečiame į disleksijos pažinimo mėnesiui skirtas veiklas Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Taip pat raginame skaityti knygas raudonais viršeliais iš knygų parodų, kurias bibliotekininkai Jums parengė tiek Suaugusiųjų abonemente, tiek Vaikų centre.

••• Edukacija-kūrybinės dirbtuvės „Knygų gydytojas“, skirta 1–4 kl. moksleiviams
Registracija: [email protected]
Viešoji biblioteka, I a.

••• Edukacija „Tamsos iššūkis: sensoriniai skaitymai „Jūratė ir Kastytis“ su Brailio rašto knygų pristatymu“, skirtas Baltosios lazdelės dienai paminėti. Projektas „Atver[s]k“. Skirta 1–4 kl. moksleiviams
Registracija: [email protected]
Viešoji biblioteka, Vaikų centras

••• Filmo „Mical“ peržiūra ir aptarimas
7, 9, 11 d. 15.30 val.
Viešoji biblioteka, Parodų salė

••• Knygų paroda „Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo“ Spalio mėn.
Viešoji biblioteka, I ir II a.