„Solo teatras“ – bibliotekos lankytojams

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko dar vienas „Solo teatro“ spektaklis, atviras bendruomenei. Į nemokamą profesionaliojo teatro vakarą prisirinko pilna salė žiūrovų, o scenoje talentingoji Birutė Mar įsikūnijo į žymiausios latvių rašytojos Noros Ikstenos romano „Motinos pienas“ personažus. Bibliotekoje sėkmingai pavyko pritaikyti įspūdingą spektaklio scenografiją, sustiprinančią meninį paveikumą.

„Šis itin jautrus, emociškai sukrečiantis, nepaprastai įtaigus pasakojimas daugumą palietė asmeniškai, nes kalbama apie pačių išgyventą, patirtą laikotarpį. Sunku likti abejingam, kai viskas taip atpažįstama, artima, ne taip ir seniai tuo dar gyvenome“, – atviravo projekto „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“ vadovė, vyriausioji bibliotekininkė Elvyra Matveičikienė.

„Pirmasis „Solo teatro“ spektaklis mūsų bibliotekoje, atskleidęs Jono Biliūno ir būsimos jo žmonos subtilių romantinių jausmų istoriją, irgi buvo jautrus, keliantis daug emocijų. Bet „Motinos pieno“ poveikis žiūrovams kitoks ir, sakyčiau, galingesnis. Čia susijungia trys svarbūs dėmenys: (1) stiprus literatūros tekstas, (2) autentiška asmeninė vaizduojamo laikmečio patirtis, (3) neapsakomai įtaigi Birutės Mar vaidyba. Spektaklis mane „užkabino“ dar stipriau negu knyga“, – potyriais dalijosi Kultūrinių renginių organizatorė ir koordinatorė Živilė.

Daugeliui žiūrovų nepavyko suvaldyti ašarų vaidinimo metu, o kai kurie po spektaklio išdrįso pasidalyti išgyventomis emocijomis ir nuoširdžiai dėkojo spektaklio kūrėjams. Biblioteka taip pat sako AČIŪ „Solo teatrui“ ir visiems Jums, gerbiamieji žiūrovai!

Renginys yra projekto „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Kauno rajono savivaldybė (Kauno rajono bendruomenė). Kitas projekto spektaklis numatomas šių metų rudenį, sekite bibliotekos informaciją.