Skaitmeninių savaičių baigiamieji akcentai

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai kasmet aktyviai dalyvauja Skaitmeninių savaičių akcijoje (angl. ALL DIGITAL WEEKS). Tai visą Europą apimanti skaitmeninės įtraukties ir įgūdžių gerinimo akcija, kurią vykdo skaitmeninių kompetencijų centrai, bibliotekos, bendruomenių centrai, mokyklos ir panašios įstaigos. Tuos europiečius, kurie stokoja skaitmeninio raštingumo įgūdžių, Skaitmeninių savaičių veiklos paskatina ir padrąsina mokytis, domėtis, atrasti, įsilieti į kasdienius vis labiau skaitmenizuojamos kasdienybės procesus ir gauti iš jų maksimalią naudą.

Asociacija „Langas į ateitį“, kuruojanti Skaitmeninių savaičių veiklas Lietuvoje, maloniai pakvietė Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką šių metų akcijos baigiamajame renginyje tapti akcijos ambasadoriumi Lietuvoje. Europiniame vebinare „Skaitmeninės savaitės 2024: baigiamosios įžvalgos ir kampanijos akcentai“ (angl. „ALL DIGITAL Weeks 2024: Final Insights and Campaign Highlights“) atrinktos šalys, tarp jų ir Lietuva, pristatė akcijos veiklas bei apibendrinimus. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka pasirinkta akcijos ambasadoriumi dėl įspūdingo dalyvių skaičiaus edukacijose, skirtose skaitmeninėms savaitėms. Biblioteka ir 30 jos padalinių Kauno rajone į įvairias edukacines veiklas įtraukė 911 dalyvių.

Dėkojame asociacijai Langas į ateitį už įvertinimą, už puikų akcijos koordinavimą ir profesionaliai parengtą edukacinę medžiagą. Taip pat ačiū bibliotekos edukacijų dalyviams – tikimės, jog sėkmingai pritaikysite bibliotekoje įgytas žinias.

Akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“ įvyko jau 15-ąjį kartą. Trijų teminių akcijos savaičių metu gyventojai buvo kviečiami stebėti e. paslaugas, interneto teikiamas galimybes ir saugumo internete temas pristatančias internetines transliacijas, dalyvauti edukaciniuose renginiuose, pasitikrinti ir gilinti žinias sprendžiant testus bei rengti filmų peržiūras savo bendruomenės nariams. Iš viso akcijos metu įvairiais kanalais buvo pasiekta daugiau kaip 40 tūkst. Lietuvos gyventojų.