Sensorinių skaitymų galia

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykstantys sensoriniai skaitymai patrauklūs ne tik įvairaus amžiaus moksleiviams, bet ir suaugusiesiems. Šiandien bibliotekoje svečiavosi moterys iš Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus – Krizių centro (SBĮ Kauno r. socialinių paslaugų centro skyrius Krizių centras).

Bibliotekos kultūrinių renginių organizatorės ir koordinatorės Živilės Žukauskienės vedamos, viešnios klajojo Lietuvos pajūriu, tyrinėdamos savo sensorines patirtis. Jūros bangų skalaujamame krante atgimusi Maironio baladė „Jūratė ir Kastytis“ palietė sensorinių skaitymų dalyvių širdis. „Pravirkdžiau. Tikrai stengiausi, kad kuo labiau išsilaisvintų jausmai, ir mums pavyko. Teksto ir sensorinių patirčių jungtis šįkart tikrai buvo labai paveiki. Džiaugiuosi, kad taip puikiai pasisekė su auditorija, kuri nemėgsta skaityti. Juk šios moterys šiandien atrado visiškai naują pasaulį: kaip skaityti kitaip, įsitraukti, išgyventi tekstą. Tikiuosi, kad su savo vaikais jos pasidalys šiomis patirtimis ir jiems atsivers stebuklingo knygų pasaulio durys“, – įspūdžiais dalijosi Ž. Žukauskienė.

Sensoriniai skaitymai bibliotekoje įgyvendinami pagal projektą „Atver[s]k“. Priemones kūrė projekto partneris Theatre of Senses / Pojūčių teatras. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Registracija grupėms (moksleivių ar suaugusiųjų): [email protected]