Protmūšis bibliotekoje

Viena garsiausių Kauno rajono asmenybių – Juozas Naujalis. Kiekvienam daugiau ar mažiau girdėtas, bet ar tikrai gerai išmanome jo biografiją ir kūrybą? Į šį klausimą ieškojo atsakymo Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, surengusi protų mūšį „Žinių natos“ Juozo Naujalio 155-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos dainų švenčių 100-mečiui paminėti. Juk, be visų kitų nuopelnų, vienas svarbiausių J. Naujalio darbų – pirmosios visos Lietuvos dainų šventės organizavimas 1924-aisiais, taip pat dirigavimas Lietuvos dainų šventėse 1924, 1928 ir 1930 m.

Naujų žinių įgauti ir turimų įtvirtinti susirinko Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 1d klasė, lydima lietuvių kalbos mokytojos Giedrės Gustienės. Kultūrinių renginių organizatorė ir koordinatorė Živilė Žukauskienė išsamiai pristatė J. Naujalio asmeninę ir kūrybinę biografiją, jo nuopelnus Lietuvos profesionaliosios muzikos raidai, muzikinio kūrybinio palikimo reikšmę. Gimnazistai prisipažino mokykloje apie J. Naujalį nieko nesimokę, tad pažintis su bene garsiausiu Lietuvos muziku jiems atrodė nauja ir intriguojanti. Protmūšio dalyviai azartiškai atsakinėjo į klausimus, o turbūt daugiausia smagumo suteikė muzikinės kūrybinės užduotys.

Protmūšis priskirtinas prie bibliotekos plačiai įgyvendinamo moksleivių neformaliojo ugdymo ir Kauno rajono nematerialaus kultūros paveldo garsinimo bei aktualizavimo.

Sveikiname protmūšio laimėtojus! Visiems dalyviams linkime dar daug smagių atradimų tyrinėjant savo krašto istoriją ir kultūrą.

Primename: šiuo metu Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos III aukšte, Konferencijų salėje, kviečiame apžiūrėti Kauno rajono muziejaus parengtą istorinių nuotraukų parodą „Dainų švenčių istorija Kauno rajone“, kurią sudaro Juozo Sidabro, dirbusio Kauno rajono Kultūros skyriuje, nuotraukos. Paroda eksponuojama visą birželio mėnesį.