Popietės laikas su Eva Tombak

„Parašau beveik po knygą per metus ir jau praktiškai pretenduoju į grafomanės laurus“, – susitikimą su skaitytojais Garliavoje nuotaikingai pradėjo charizmatiškoji Eva Tombak.

Gausiai susirinkusiai publikai daug mokslinių tyrimų ir patvirtintų faktų apie įvairius senėjimo aspektus atskleidusi Eva nė akimirkai nenustojo lengvai valiūkiškai šypsotis. Tarsi kiek ironišku, bet bičiuliška šiluma kibirkščiuojančiu žvilgsniu klaustų kiekvieno žiūrovo: ar tikrai manote, jog tai neginčytina? Turbūt juokaujate.

Visus sofistikuotus tyrimus ir giliamintiškus mokslinius argumentus lyg kortų namelį išblaško paprastas argumentas. Evos žodžiais tariant, „galite rasti tyrimų, kurie tuos dalykus patvirtina, ir lygiai taip pat lengvai galite rasti tyrimų, kurie tuos pačius dalykus paneigia“. Tad belieka remtis savo įžvalgumu ir kiekvieną tiesą, kiekvieną gyvenimo filosofiją, metodiką, praktiką tikrinti asmenine patirtimi. Atsirinkti, kas tinka ir kas ne, niekuo aklai nesekti, maksimaliai naudotis savo sprendimo ir mąstymo laisve, – būtent šie ingredientai, anot Evos Tombak, suteikia gyvenimui tikrąjį skonį ir kokybę.

„Niekada nedaliju patarimų. Ir labai bijau žmonių, kurie dalija“, – pabrėžia autorė. Pasak jos, dalydamiesi ne patarimais, o autentiškomis patirtimis, pamatome, kad visi esame „neteisingai teisingi“. Ir tai yra išties didelė vertybė, nes visi anksčiau ar vėliau sukame keliu, vedančiu į popietės metą. O koks jis bus – priklauso nuo to, kokį žemėlapį susikursime.

Pasak Evos, jei norite paspartinti senėjimo procesą, kuo dažniau atsisakykite bendrauti su žmonėmis! O jeigu norite sulėtinti, tuomet mėgaukitės bendrystės ir knygų skaitymo džiaugsmais, kadangi kuo daugiau skaitome ir laviname iškalbą, tuo plastiškesnės tampa smegenys; kuo plastiškesnės smegenys, tuo lengviau sveika smegenų sritis gali perimti dėl amžiaus ar ligų pažeistos smegenų srities funkcijas.

Tad kuriuo keliu planuojate pasukti Jūs?

Evos Tombak knygos laukia Jūsų bibliotekoje ir, žinoma, artėjančioje Vilniaus knygų mugėje.

Renginį transliavome tiesiogiai bibliotekos kanalu socialiniame tinkle „YouTube“, norintys mielai kviečiami peržiūrėti įrašą: