Pojūčiai ir skaitymas

Kauno r. moksleiviai septintokai iš Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos dalyvavo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Atver[s]k“ edukacijoje, kurią vedė Theatre of Senses / Pojūčių teatras.

„Projektas „Atver[s]k“, tikimės, apims labai plačią tikslinę auditoriją. Prieš kelias savaites išbandėme edukacijos versiją, tinkamą jaunesniems vaikams – tąkart dalyvavo ketvirtokai. Dabar išmėginome vyresniems moksleiviams tinkamą variantą, turime ir kitų pritaikymo idėjų. Svarbiausia – inovatyvi forma, dėmesys pojūčiams bei potyriams ir, žinoma, naujoje šviesoje pamatoma Knyga. Sensorinis patyrimas radikaliai keičia įprastą skaitymo procesą ir mums labai įdomu stebėti moksleivių reakcijas, kai daugialypis sensorinis aktyvumas tampa skaitymo dalimi. Galima sakyti, kad vieni iš kitų mokomės ir tikrai atrandame daug naujų dalykų“, – optimizmo nestokojo projekto „Atver[s]k“ vadovė, kultūrinių renginių organizatorė ir koordinatorė Živilė Žukauskienė.

Biblioteka dėkoja edukacijos dalyviams ir kūrėjoms