Paauglius skaityti skatinęs projektas baigėsi, o prasmingos projekto veiklos tęsiasi

Paauglius skaityti skatinęs projektas baigėsi, o prasmingos projekto veiklos tęsiasi

Lapkričio 9 d. baigėsi nuo vasario mėnesio intensyviai vykęs ir daugybę skirtingų veiklų apėmęs projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“. Projektą vykdė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, o dalyvavo daugybė bibliotekų visoje Lietuvoje, tarp jų ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Projektu buvo siekiama paskatinti vaikus ir paauglius skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius. Pasirinkus šiuolaikišką ir patrauklią žaidimo formą, stengtasi efektyviau pasiekti jaunąją kartą, įpratusią prie kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų. Virtualios bibliotekos erdvėse „Draugotekos“ žaidėjai sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Užduotis – susidraugauti su jais, išklausyti jų istorijas, sužinoti, kaip knygos padėjo jiems išspręsti sudėtingas gyvenimo problemas.

 

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykdytose projekto veiklose dalyvavo 550 moksleivių (5–8 klasių) iš Kauno rajono mokyklų: Raudondvario gimnazijos, Kulautuvos pagrindinės mokyklos, Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Garliavos Jonučių progimnazijos ir kitų.

 

Projekto veiklas Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizavusios ir įgyvendinusios vyr. bibliotekininkės Vaivos Steponaitienės teigimu, tiek vaikai, tiek mokytojai buvo patenkinti edukacijomis, žaidimu, siūlomomis knygomis. „Mokytojams projektas labai patiko dėl to, kad atliepė aktualias socialines temas. O vaikus labiausiai patraukė netradicinės skaitymo skatinimo veiklų formos, pirmiausia – mobili programėlė. Beje, į numatytą edukacijų grafiką net negalėjome sutalpinti visų norinčiųjų“, – bendruomenės susidomėjimu džiaugėsi Vaiva.

 

Baigiamajame projekto renginyje, kurį vedė profesionalus renginių vedėjas Evaldas Ragelis, dalyvavę Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos šeštokai leidosi į nuotaikingus komandinius žaidimus. Kad būtų efektyviai apibendrintos ir įsisavintos projekto veiklos, vaikai dalyvavo viktorinoje, sudarytoje iš klausimų, susijusių su „Draugotekos“ žaidimu bei edukacijomis. Geriausiai atsakę į klausimus buvo apdovanoti projekto prizais.

 

Džiugu paminėti, jog skaityti skatinančios projekto veiklos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus plėtojamos ir toliau. Vaikų centre galėsite rasti „Draugotekos“ ženklais pažymėtą knygų lentyną, projekto rekomenduojamas knygas galėsite užsisakyti į knygomatą ir atsiimti bekontakčiu būdu Jums patogiu laiku bet kuriuo paros metu. Žinoma, skaityti skatinantį žaidimą taip pat visuomet galite rasti virtualioje aplinkoje:

https://apps.apple.com/us/app/draugoteka/id6444040077 arba https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Indeform.Draugoteka&pli=1 

 

Taip pat biblioteka planuoja tęsti „Draugotekos“ edukacijų ciklą, į kurį galės registruotis klasės. Sudomino? Daugiau informacijos sužinosite parašę el. paštu steponaitiene@krsvbiblioteka.lt  

 

Projektas buvo finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.