„Nutapyta poezija bibliotekoje“ prasidėjo!
Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje startavo naujas projektas „Nutapyta poezija bibliotekoje“, skirtas vyresnio amžiaus asmenų ir jaunų mamų bendrosioms kompetencijoms tobulinti.
„Projektas skatina pritaikyti mokymosi visą gyvenimą koncepciją, siekiame ugdyti naujas lankytojų kompetencijas. Būtent todėl visose projekto veiklose dalyvauja ta pati užsiregistravusių žmonių grupė. Šios projektinės veiklos priskirtinos neformaliajam ugdymui, o ne šiaip laisvalaikio praleidimo formoms, dėl to svarbu, kad projekto dalyviai nuosekliai lankytųsi organizuojamose veiklose ir palaipsniui ugdytųsi naujus įgūdžius“, – paaiškino projektui vadovaujanti Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja (l. e. p.) J. Bartkevičiūtė.
„Įgyvendindami projektą organizuojame įtraukiančias ir įvariapusiškai lavinančias veiklas. Poezijos ir dailės sampyną bei sąveiką iliustruoja Rytų kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės. Per pirmąjį projekto dalyvių susitikimą menininkė Rasa Staskonytė pristatė Kinijos ir Japonijos kaligrafines tradicijas, supažindino su istorine šio meno kaita, atskirai papasakojo apie kiekvieną priemonę, kadangi rytiečiai itin dėmesingi detalėms. Miklinome rankas pirmiausia mokydamiesi laikyti teptukus, nes Vakaruose ir Rytuose tapymo tradicijos yra be galo skirtingos. Kai kuriems projekto dalyviams taisyklingas teptuko laikymas pats savaime tapo nemažu iššūkiu, o tai buvo puiki proga padiskutuoti apie kultūrinius ir mentaliteto skirtumus tarp rytietiško ir vakarietiško pasaulėvaizdžių“, – įspūdžiais dalijosi edukatorė Kristina.
„Nuosekliai siekiame, kad kiekviena bibliotekos veikla vienaip ar kitaip būtų susijusi su skaitymo skatinimu, edukacija, stengiamės betarpiškai atverti žmonėms knygose slypinčius išminties lobius... Tad ir šis projektas neatsiejamas nuo skaitymo, konkrečiau – poezijos“, – pabrėžė l.e.p. bibliotekos direktorės pavaduotoja J. Bartkevičiūtė.
O viena iš projekto dalyvių entuziastingai dalijosi įspūdžiais: „Kaligrafijos dirbtuvėse labai organiškai įsiliejo haiku žanras: tapydamos sukūrėme po vieną haiku R. Staskonytės pasiūlyta tema, aptarėme savo kūrybą ir gavome namų darbų – sukurti dar po eilėraštį vaikščiodamos gamtoje. Žinote, tik iš šono atrodo, kad kurti haiku yra lengva ir tarsi išvis nereikalauja pastangų. Kai pasigilini, paaiškėja daugybė niuansų, taisyklių, kriterijų, tad tie žodžiai nelengvai susidėlioja, kad ir kokį įkvėpimą jaustum.“
Ar esate praktiškai prisilietę prie kaligrafijos ir haiku tradicijų? Kviečiame pasidalyti įspūdžiais ar mintimis komentaruose.
Projektą „Nutapyta poezija bibliotekoje“ remia Kauno rajono savivaldybė.
Išsamią informaciją apie Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomus (ir vykdytus) projektus rasite bibliotekos interneto svetainėje: