Nidos fotopeizažai

Rugsėjo 26-ąją bibliotekoje jaukiai pasibuvome Nidos vaizdų apsuptyje. Kuršių Nerijos gamtos žavesiui neįmanoma atsispirti, bet kiekvienas ją pamatome šiek tiek kitaip. Susirinkusiesiems fotomenininkė Kristina Meilutė pristatė savo vaizdingus pašnekesius su Nidos kraštovaizdžiu, nuotraukose įkūnytą savitą gebėjimą apčiuopti ir prakalbinti daugialypius reikšmių bei prasmių sluoksnius.

„Nida – tai beribis, neišsenkamas kūrybos šaltinis ir laisvės pojūtis. Jūros, kopų, miško grožis gniaužia kvapą. Kaip norėtųsi visą šitą trapų grožį išsaugoti ateities kartoms ir darniai gyventi su gamta. Pustomos kopos ypač jautriai reaguoja į žmonių lankymąsi. Baltijos jūros priekrantė ir šiaurinė Kuršių marių dalis ties Kuršių Nerija yra svarbi migruojantiems bei žiemojantiems vandens paukščiams. Jūroje ir mariose veisiasi žuvys, miškuose – žvėrys ir visi jie nori gyventi. Kaip aš galiu padėti jiems išlikti? Bent jau susirinkti šiukšles, nepadegti miško, neteršti vandens, elgtis sąmoningai ir atsakingai. Juk tik mes patys esame atsakingi už aplinkos puoselėjimą, švarą ir grožį. Tikiuosi, kad paroda suteiks peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes ir santykį su aplinka“, – sako fotomenininkė Kristina Meilutė.

Ačiū Kristinai už pasidalijimą kūrybos paslaptimis ir estetiško mąslumo prisodrintą vakarą, o susirinkusiesiems – už jaukią, pozityvumo ir dėmesingumo kupiną atmosferą. Kviečiame pasigrožėti fotomenininkės Kristinos Meilutės fotografijų paroda „Pasikalbėjimai su Nida“ Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje iki spalio 31 d. Renginys skirtas Pasaulinei turizmo dienai paminėti.