Nemokamos duomenų bazės bibliotekoje

Naudodamiesi bibliotekos II aukšte, Informacinių paslaugų skaitykloje, esančiais kompiuteriais, nemokamai skaitykite:
INFOLEX – tai visa svarbiausia teisinė informacija viename šaltinyje.
Ką apima INFOLEX?
Infolex. Teisės aktai: LR institucijų (Seimo, Vyriausybės, Prezidento, ministerijų, tarnybų ir kt.) priimtų teisės aktų tekstai, skelbti oficialiuose leidiniuose ar Teisės aktų registre;
Suvestinės ir tarpinės teisės aktų, įskaitant poįstatyminius aktus, redakcijos, pateikiamos klientui per įmanomai trumpiausią laiką;
LR institucijų dokumentai, skelbiami tik institucijų svetainėse;
Teisininkų komentarai konkretiems teisės aktams.
Infolex. Praktika:Nacionalinių teismų praktika nuo žemiausios iki aukščiausios instancijos, įskaitant skelbtą teismų praktikos biuleteniuose ir bylos istoriją;
Ikiteisminio ginčų nagrinėjimo institucijų (Seimo kontrolierių tarnybos, Mokestinių ginčų komisijos ir pan.) praktika;
Europos žmogaus teisių teismo sprendimai bylose prieš Lietuvą ir sprendimų apžvalgos.
Rinktinė praktika – tai LR teismų praktikos reikšmingiausių išaiškinimų paieškos sistema. Į šią sistemą patenka esminės teismų sprendimų motyvacinės dalies ištraukos – citatos, kuriose nusakoma, pildoma, keičiama teismų praktika. Citatos yra susistemintos pagal temą ir siejamos su pridėtine informacija (įstatymų straipsniais, ta tema rašytomis publikacijomis ir pan.).
ES teisės aktai – tai Europos Sąjungos institucijų priimti aktai, skelbiami EUR-LEX, kurie vartotojų patogumui pateikiami lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.
ES praktika – tai Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (Teisingumo, Bendrojo, Tarnautojų teismo) praktika nuo 1954 m. Čia rasite visus Teismo sprendimus ir nutartis, generalinių advokatų išvadas ir nuomones lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.
Teisėkūta – LR teisės aktų projektų ir lydimosios medžiagos paieška.
Sistema atnaujinama kiekvieną darbo dieną.
DELFI PLIUS – išalkusioms smegenims.
Kuo įdomu?
Turinys. Skaityk, žiūrėk, klausyk.
Profesionalūs žurnalistiniai tyrimai, „Bloomberg“ ir „The Economist“ tekstai lietuviškai ir visas mokamas turinys vienoje vietoje.
Dokumentika. Filmai, verti valandos gyvenimo.
Dokumentiniai filmai, žurnalistiniai tyrimai ir pasakojimai, specialūs interviu ir išskirtinės istorijos. Tikroji žurnalistika vaizdo pavidalu.
Žaidimai vaikams ir protmūšiai suaugusiesiems.
Nuo lavinančių, kartu su mokytojais kurtų žaidimų vaikams iki Protų mūšio suaugusioms ir patyrusioms galvoms.
Tinklalaidės norintiems įsigilinti, mėgstantiems įsiklausyti.
Kai kurios temos reikalauja platesnių atsakymų ir laiko įsigilinti. Pokalbiai apie politiką, karybą, sportą ar socialinį gyvenimą.
Konferencijos: garsiausi pranešėjai Jūsų ekrane.
Konferencijų įrašai, garsiausi pranešėjų pranešimai ir tiesioginės konferencijų transliacijos.
EBSCO PUBLISHING
Tai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, verslo, sveikatos apsaugos bei ekonomikos žurnalai ir kita elektroninė informacija anglų kalba.