Neatrastų knygų saloje nuotykių netrūko

Kauno rajono savivaldybės finansuojama vaikų vasaros stovykla „Neatrastų knygų saloje“, vykdyta liepos 8–12 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, dovanojo dalyviams neištrinamų įspūdžių ir, viliamės, ne vienoje širdelėje įžiebė meilę knygai bei žodžio menui.

Projekto partnerio – VšĮ Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos – ugniagesiai Vaikų vasaros stovyklos vaikus supažindino su ugniagesio profesija, priešgaisrine technika bei įranga, vedė priešgaisrinės saugos pamokėlę, viktorinos laimėtojai gavo prizų ir kiekvienam stovyklautojui teko po edukacinio turinio spalvinimo knygelę, kuri atkreipia vaikų dėmesį į svarbiausius elgesio reikalavimus ištikus nelaimei, pavyzdžiui, tokiai kaip gaisras. Kitas ekstremalias situacijas ir būtinas atsargumo priemones išsamiai aptarė, naudingomis žiniomis bei prizais vaikus apdovanojo Kauno rajono bendruomenės pareigūnės Ilona ir Akvilė (Kauno Rajono Bendruomenės Pareigūnai). BĮ Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Ąžuolyno bibliotekos) edukatoriai vedė knygelių kūrimo dirbtuves.

Dar viena intriguojanti pažintis vaikams – stimpanko subkultūra. Žaismingas ir informatyvus bibliotekos dailininkės Dainoros Minkevičiūtės pristatymas, išsami vaizdo medžiaga interaktyviame didžiulio formato ekrane ir kūrybinės dirbtuvės, taip pat pasivaikščiojimas virtualiame stimpanko mieste „Steampunk/Victorian Environment in 360“ buvo tarsi įžanga į liepos 13-ąją Kauno tvirtovės III forte vykusį tradicinį „Steampunk“ festivalį, jau tapusį gražia ir išradinga Kauno rajono kultūrinio gyvenimo detale.

Gaiviame pavėsyje bibliotekos kieme edukatorė atskleidė stovyklos dalyviams spalvų maišymo meno paslaptis, o smagių įspūdžių suteikė muilo burbulų pramoga, įvairiausi lauko ir stalo žaidimai, kolektyvinė terapinė tapyba, piešimas spalvotu smėliu bei taškavimas, sensoriniai skaitymai, atradimai eksperimentuojant su gausiomis ir inovatyviomis sensorinio kambario priemonėmis, edukacija ir dirbtuvės labirintų tema, „Ozobot“ robotukų programavimo įgūdžiai, inovatyvus Kauno rajono pažinimas naudojant bibliotekos sukurtą stalo žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“ bei kitos turiningos veiklos. Visi stovyklos dalyviai sėkmingai įveikė skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ užduotis ir užsiregistravo akcijoje su viltimi laimėti šaunių prizų.

„Įgyvendindami Kauno rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Neatrastų knygų saloje“ bibliotekoje siekėme vaikams vasaros atostogų metu pasiūlyti patrauklių, aktyvių ir edukaciniu požiūriu vertingų veiklų, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą. Taip pat daug dėmesio skyrėme asmeninių ir socialinių kompetencijų, bendravimo įgūdžių ugdymui. Profesionali ir idėjiška bibliotekos darbuotojų komanda rūpinosi, kad vaikai ne tik smagiai, bet ir turiningai leistų laiką stovyklos metu. Vaikų vasaros stovyklos bibliotekoje pradėtos sistemingai organizuoti dar 2019 m., tad esame sukaupę daug naudingos patirties ir susikūrę puikią reputaciją – tiek vaikai, tiek tėvai mūsų stovyklas žino ir labai gerai vertina, tad vos paskelbus registraciją, laisvos vietos išgaruoja per keletą valandų“, – įžvalgomis dalijosi projekto vadovė, l. e. p. direktorės pavaduotoja Jurgita Bartkevičiūtė.

Kalbinti stovykloje dalyvavę vaikai kaip stovyklos „trūkumą“ išskyrė jos ribotą trukmę, nes, pasak dalyvių, „norėtųsi lankyti visą vasarą“. „Man labiausiai patiko sužinoti tiek daug naujų dalykų kasdien“, – atviravo Tauras. „Sensoriniai skaitymai man padarė didelį įspūdį: tą pačią knygą, kurią jau buvau skaitęs, dabar perskaičiau visiškai kitaip, įdomiau“, – stebėjosi Linas. „Visos, visos kūrybinės veiklos buvo labai smagios!“ – vienbalsiai džiaugėsi mergaičių būrelis. „Man įdomiausios buvo veiklos prie kompiuterio, gavau naudingų žinių“, – pridūrė Simas. Bibliotekos atliktoje apklausoje stovyklos dalyvių tėvai organizatoriams ir edukatoriams skyrė aukščiausius balus ir gausybę šiltų padėkos žodžių, linkėjo nepritrūkti entuziazmo ir kitais metais surengti daugiau stovyklos pamainų, nes bendruomenei tai itin aktuali paslauga.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja projektą finansavusiai Kauno rajono savivaldybei, taip pat projekto partneriams, stovyklos dalyviams, darbuotojų komandai ir visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie sklandžiai organizuotų veiklų.