Nacionalinis diktantas bibliotekoje

Pro langus žaismingai švysčiojant pavasariniams spinduliams ir tvyrant penktadieniškos nuotaikos lengvumui, ėmėme ir susikovėme su slibinais beigi drakonais!

Čia tai bent Agnės Žagrakalytės tekstas! Šiemet rašyti Nacionalinį diktantą buvo ir įdomu, ir tikrai nelengva. Bet pastangų ir susitelkimo reikalaujantys iššūkiai negąsdina nei bibliotekos lankytojų, nei darbuotojų.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susirinkusiame lietuvių kalbos mylėtojų būryje buvo ir naujokų, ir patyrusių dalyvių. Jau ketvirtą kartą Nacionalinį diktantą rašanti, Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje dirbanti ponia Inesė teigė: „Man smagiau rašyti bibliotekoje nei namie. Čia daug įvairių žmonių susirenka, gimsta bendrumo atmosfera. Mano diktantuose daugiausia pasitaiko skyrybos klaidų. Gal dėl to, kad skyrybos taisyklės sparčiausiai keičiasi, ne visada suspėji sekti permainas.“

Kita bibliotekos lankytoja Asta sakė rašiusi diktantą tiek kartų, kiek jis buvo transliuojamas, ir jau 2 kartus dalyvavusi diktanto finale Vilniuje! Paklausta apie šiųmečio diktanto paliktą įspūdį, ji nedvejojo: „Nelengvas ir tikrai labai ilgas.“ Bet, aišku, visi drauge tikimės geriausių rezultatų.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka siekia būti lanksti ir atvira kitaip galintiems skaitytojams, tad Nacionalinį diktantą bibliotekoje rašė ir Garliavoje veikiančių socialinės terapijos namų „Akvila“ gyventojas Paulius, kuris bibliotekoje jaučiasi lyg namuose. Kai pasiteiravome, kaip sekėsi, Paulius kiek susidrovėjo: „Šį tą, aišku, praleidau. Bet šiaip labai gerai.“

Nacionalinio diktanto rašymą organizavo daugelis iš 30-ies bibliotekos padalinių Kauno rajone.

Jau 14-ą kartą įvykęs Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, organizuojamas VšĮ Pilietinės minties instituto. Kasmet diktantą rašo beveik 30 tūkstančių žmonių Lietuvoje ir pasaulyje. Džiaugiamės kiekvienu, rašiusi diktantą bibliotekoje. Diktanto tekstas bus viešai paskelbtas kovo 19 d., sekite bibliotekos informaciją. O 100 geriausiai parašiusiųjų bus pakviesti į Nacionalinio diktanto finalą, kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje.