Nacionalinės bibliotekų savaitės akcentas – LBD narių suvažiavimas

2023 m. balandžio 25 d. Vilniuje vyko XII Lietuvos bibliotekininkų draugijos narių suvažiavimas. Bibliotekininkų bendruomenė susitiko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vykstančiame draugijos visuotiniame susirinkime. Buvo pristatyti draugijos nuveikti darbai, aptarta, su kokiais iššūkiais teko susidurti draugijos pirmininkei J. Steponaitienei ir jos pagalbininkams – Tarybos nariams. Jaunųjų bibliotekininkų skyriaus veiklas pristatė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė Greta Kėvelaitienė.

Suvažiavime išrinkta nauja draugijos pirmininkė – Laura Juchnevič, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, bei 15 Tarybos narių. Po pietų vyko tarptautinė konferencija „Kartu įveikiant krizes“. Šių metų pranešimų raktinis žodis – atsparumas ir dalyvavimas profesinių asociacijų veikloje. Pranešimą tema „Atsparumas informaciniam triukšmui“ skaitė Aurimas Navys, Visuomenės informacinio saugumo agentūros vadovas. Psichologė Vega Dikčienė pristatė pranešimą tema „Kaip padedant sau ir kitam galime įveikti krizes ir pokyčius“. Pasakojimais apie patirtis ir išmoktas pamokas dalijosi svečiai iš Ukrainos, Suomijos, Estijos bei Latvijos. Kauno rajono bibliotekininkams atstovavo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė ir draugijos narės: Jolita Simuntytė, Vilija Mitkuvienė, Vida Stavavojienė bei Daiva Jankauskienė. Sveikiname naujai išrinktą LBD pirmininkę ir visą Tarybą, linkime didelės sėkmės naujose veiklose!

Parengė LBD Kauno rajono viešosios bibliotekos skyriaus pirmininkė Daiva Jankauskiene