MIRKT mokymai Raudondvaryje

Žinoma fotografė ir bibliotekos edukatorė Kristina Meilutė atskleidė keletą naudingų gudrybių, kaip kelionines nuotraukas padaryti įdomesnes. Šiomis ir kitomis žiniomis Kristina pasidalijo su Kauno rajono Trečiojo amžiaus universiteto Raudondvario fakulteto studentais kovo 22-ąją paskaitoje „Medijų įvairovė ir prieigos būdai. Kelioninės nuotraukos įdomiau“.

Svarbiausia mintis – kad medijos skaitmeninėje kultūroje formuoja mus, vartotojus. Apžvelgėme esminius skaitmeninių medijų pokyčius; padiskutavome apie internetą kaip reiškinį: jis suteikė didelį pasirinkimą įrankių, kurie turėtų padėti atlikti daugybę funkcijų – apsipirkti, susidraugauti, pasakoti apie save, sužinoti naujienas, tačiau kartu internetas neigiamai veikia mūsų gyvenimą, nes tampame nuo jo priklausomi. Taip pat kalbėjomės apie šiuolaikines technologijas, kurias galima pritaikyti buityje ir darbe: dronus , 3D spausdintuvus, robotiką ir, aišku, dirbtinį intelektą. O kitoje paskaitos dalyje pasimokėme, kaip išmaniuoju telefonu originaliau užfiksuoti savo kelionių įspūdžius.

K. Meilutė jau skaitė paskaitas TAU studentams Kulautuvoje ir Šlienavoje medijų ir informacinio raštingumo temomis. Šie mokymai, vykdomi bendradarbiaujant su Kauno rajono suaugusiųjų švietimo centru, yra bibliotekos MIRKT (medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo) programos renginių dalis.