„Metai su knyga 2“ ambasadorius Virgis Šidlauskas svečiavosi bibliotekoje

2024 10 08

„Metai su knyga 2“ ambasadorius Virgis Šidlauskas svečiavosi bibliotekoje
Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikai susitiko su rašytoju, Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų projekto „Metai su knyga 2“ ambasadoriumi Virgiu Šidlausku.

Pernai startavęs projektas papildė daugeliui puikiai žinomą kasmetį skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, suburdamas dar gausesnę knygos mylėtojų auditoriją. Sumanytas kaip AVBA, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos ir LR kultūros ministerijos rengiamos skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ plėtinys, projektas „Metai su knyga“ tampa vasarinio skaitymo iššūkio įžanga ir katalizatoriumi, o vasaros iššūkiui pasibaigus – gražiu jo apibendrinimu.

Šiemet į smalsių skaitytojų draugišką būrį kviečia trys žinomi ir mėgstami kūrėjai: vaikų skaitymo ambasadorius rašytojas, muzikantas Virgis Šidlauskas, paauglių skaitymo ambasadorius aktorius, slemeris Juozas Ališauskas ir suaugusiųjų skaitymo ambasadorė prozininkė, istorinių romanų autorė Gina Viliūnė.

Mažųjų skaitytojų itin mėgstamas ir laukiamas V. Šidlauskas prisistato taip: „Jei aprašyčiau save kaip personažą, jis būtų šiek tiek pakvaišęs. Bet gerąja prasme. Smalsus, nebijantis iššūkių, besistebintis pasauliu. Nesvarbu, ar knygoje būčiau padaužiškai pasišiaušęs, ar pametęs plaukus – visada pakliūčiau į keisčiausius nuotykius. Tikriausiai visur su savimi tampyčiausi pieštuką, piešimo popierių ir gitarą, kad progai pasitaikius galėčiau trinktelėti smagų rokenrolą.“

Patikėkite, Garliavoje buvo ir piešimo, ir rokenrolo, ir smagaus edukacinio laiko, nešančio vaikams svarbiausią žinutę: skaityti yra „kieta“ ir smagu! Dvi ketvirtokų klasės (Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla) drauge su V. Šidlausku piešė, kūrė pasaką, dalijosi mintimis apie skaitomas knygas ir, be abejo, dainavo! V. Šidlauskas įsitikinęs, kad kartais atviras, nuoširdus pokalbis gali daugiau nei visas glėbys rekomendacijų. „Jei pavyksta vaikus įtikinti atsiversti vieną ar kitą knygą, paieškoti įtraukiančių pasakojimų ir patirti skaitymo džiaugsmą, tai laikau mažyčiu, bet svarbiu laimėjimu.“

Kauno rajono savivaldybės viešojoje  bibliotekoje įvykęs renginys – tai vienas iš 36 susitikimų, akcijos „Metai su knyga 2“ organizatorių numatytų visoje Lietuvoje. Susitikimuose ambasadoriai su bendruomenėmis ne tik aptaria iš anksto rekomenduotas knygas, bet ir aiškinasi, kokias knygas rekomenduotų patys skaitytojai. Metų pabaigoje bus paskelbtas ypatingasis Lietuvos skaitytojų rekomenduojamų knygų sąrašas.

PAPILDOMA INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ
▬ Be skaitymo ambasadorių siūlomų „Metai su knyga 2“ veiklų, šiemet taip pat kuriamos tinklalaidės – iš viso dvylika turiningų pokalbių su išskirtinėmis asmenybėmis, iškiliais įvairių profesijų atstovais, kurie dalinsis savo gyvenimiškomis ir skaitymo patirtimis, atskleis kiekvienas savo profesijos subtilybes, taip pat atsakys į klausimus, kuriuos visi norintieji jiems galės iš anksto užduoti socialiniuose tinkluose. Tarp šių į skaitymą ranka nenumojančių profesionalų – bibliotekininkė Greta Kėvelaitienė, politologas Linas Kojala, gamtininkas, TV laidų vedėjas Marius Čepulis, astrofizikas dr. Kastytis Zubovas, mokytojas Karolis Klimas ir kiti. Tinklalaidės bus laisvai pasiekiamos internetu.

▬ Kaip ir pernai, socialinių tinklų FB ir IG „Vasara su knyga“ paskyroje visus metus vyks įdomūs ir intriguojantys konkursai, kuriuose dalyvaujant bus galima laimėti puikių prizų. Projekto draugų sąrašas, daugiau informacijos apie būsimas veiklas ir kitos naujienos – interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt bei socialinių tinklų FB ir IG „Vasara su knyga“ paskyroje.

▬ Projekto partneriai – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY Lietuvos skyrius. Projektą „Metai su knyga 2“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.