Lietuvių kalbos dienos

Lietuvių kalbos dienos, trunkančios nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, išsiskiria renginių gausa visoje Lietuvoje ir užsienyje. Šiomis dienomis siekiama įvairiomis priemonėmis stiprinti lietuvių kalbos sklaidą, kelti valstybinės kalbos prestižą ir parodyti gimtąją kalbą kaip galingą jėgą, telkiančią bei vienijančią bendruomenę.

Vasario 22 d. 18 val. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į renginį „Kalba, istorija, tradicijos“, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti: skambės tarmiškai deklamuojami eilėraščiai ir lietuvių liaudies dainos, pajudėti šokio ritmu skatins Garliavos sporto ir kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Ąžuolas“.

Kovo 9-ąją bibliotekoje vyksiančioje azartiškoje viktorinoje „Lietuvių kalbos labirintais“ dalyvaus net trys Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos penktokų klasės.

Lietuvių kalbos dienoms pažymėti biblioteka parengė dokumentų ekspoziciją „Kalba yra didis tautos statytas paminklas“ (vasario 17– kovo 13 d.), o bendradarbiaudama su Lietuvos audiosensorine biblioteka – taktilinių knygų parodą „Knyga nematančiam draugui“ (nuo kovo 6 d.).

Be to, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ragina didelius ir mažus Kauno rajono gyventojus aktyviai dalyvauti dailyraščio konkurse „Myliu Lietuvą“. Pernai šis konkursas buvo itin populiarus, o šiemet tikimės dar didesnio dalyvių skaičiaus! 2023 m. bibliotekos organizuojamas dailyraščio konkursas „Myliu Lietuvą“ yra skirtas poeto Martyno Vainilaičio 90-osioms gimimo metinėms ir Lietuvių kalbos dienoms pažymėti.