Kūrybinių atradimų keliu

2024 06 12

Kūrybinių atradimų keliu
Mokslo metai spartina žingsnį link finišo, o moksleiviai nenutrūkstamu srautu plūsta į bibliotekoje vedamas edukacijas. Ypač didelio susidomėjimo sulaukia bene populiariausia bibliotekos edukacija „Mėlynieji atspaudai“, sujungianti ir kūrybiškumo lavinimą, ir fotografijos techninės raidos išmanymą, ir skaitymo skatinimą.

Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos šeštokams pasakodama apie fotografijos istoriją ir cianotipijos metodą, edukatorė Kristina Meilutė pristato Annos Atkins knygą. Istorikai teigia, kad leidybos istorijoje tai pirmoji knyga, iliustruota nuotraukomis. Ir, žinoma, ne bet kokiomis nuotraukomis, o darytomis cianotipijos metodu. Kai kuriuose šaltiniuose tvirtinama, kad Anna Atkins buvo apskritai pirmoji moteris, sukūrusi fotografinį atvaizdą.

Įdomių istorinių faktų įkvėpti, moksleiviai kuria savuosius darbelius cianotipijos metodu. Džiaugiamės, kad ši edukacija sudomina ir įtraukia įvairiausio amžiaus dalyvius – maždaug nuo 7 metų iki suaugusiųjų.

Po kūrybinių eksperimentų ir atradimų smagu matyti edukacijoje dalyvavusią klasę, draugiškai piknikaujančią žaliojoje erdvėje prie bibliotekos.