Knygų mylėtojų klube – ne tik literatūra

Jaukiame Knygų mylėtojų klube diskusijos netyla. Ir to, kuo vieną kartą per mėnesį susitikę čia užsiimame, neišeina pavadinti grožinės literatūros analize, kūrinio nagrinėjimu.

Ką iš tiesų veikiame? Dalijamės gyvenimu – potyriais ir prisiminimais, įvykiais ir emocijomis, įžvalgomis ir pajautomis. Šiame Knygų mylėtojų klube literatūros kūrinys tampa pradiniu atspirties tašku, įgalinančiu dalytis su kitais skaitytojais tuo, Kas esame ir Kodėl tokie esame. Ypač stipriai tai pajautėme paskutinį gegužės mėnesio trečiadienį kalbėdami apie žymiausios latvių rašytojos Noros Ikstenos romaną „Motinos pienas“, kuris turi neįtikėtiną galią asmeniškai paliesti ir suvirpinti jautrias praeities išgyvenimų stygas. Emocinių potyrių skalei gelmės suteikia polifoniškumas: trims skirtingoms kartoms atstovaujančios moterys kalba apie tą pačią istorinę situaciją. Vienbalsiai nutarėme: ši literatūriškai ir emociškai stipri knyga taip autentiškai pristato mūsų šalies istorijai svarbų okupacijos laikmetį, kad galėtų būti naudojama kaip vadovėlis Vakarams šviesti.

Be abejo, klubo diskusijoje nuskambėjo ir teatrinės kūrinio interpretacijos tema. Visai neseniai biblioteka kvietė Kauno rajono bendruomenę į „Solo teatro“ vienos dalies spektaklį Noros Ikstenos romano motyvais (Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas ir Kauno rajono savivaldybės remiamas projektas „Teatrinės iniciatyvos Kauno rajone“), tad turėjome apsčiai medžiagos palyginti literatūrinį ir teatrinį kūrinio pavidalus. Kiekvienas jų savaip paveikus: teatras – maksimaliai emocionalus, knyga – daugiau faktinės tikrovės. O kas kam labiau prie širdies – kiekvieno asmeninis sprendimas. Tik svarbiausia, kaip pasakė Knygų mylėtojų klubo narė Liuda, „to, kas parašyta, nevalia užmiršt“.

Kviečiame prisijungti prie Knygų mylėtojų klubo. Paskutinį mėnesio trečiadienį, birželio 26 d., aptarsime Elaine N. Aron knygą „Itin jautrus asmuo: kaip gyvuoti, kai pasaulis tave stelbia“.

Daugiau informacijos: [email protected]