„Knygos labirinte“ žengia į penktą etapą

Projektas „Knygos labirinte“ sparčiais žingsniais artėja link pergalingo finalo, tuo džiaugiamės ir dalijamės naujienomis su Jumis. Trumpai apžvelkime nueitą kelią.

I projekto etapas – moksleivių konkursas: iš atsiųstų ir atneštų geriausių tekstų ir piešinių atsirinkome autorius – talentingus moksleivius, kurių kūryba, ištobulinta kūrybinėse dirbtuvėse su žinomais Lietuvos kultūros žmonėmis, bus išleista kaip moksleivių kūrybos knyga.

II projekto etapas – kūrybinės dirbtuvės su lietuvių vaikų ir paauglių literatūros rašytoja Ilona Ežerinyte: Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje I. Ežerinytė supažindino moksleivius su literatūros kūrinio struktūra ir padėjo išanalizuoti kūrybines metodikas. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai atliko specialius kūrybinio rašymo pratimus ir galiausiai kiekvienas pateikė rezultatą – trumpą grožinės literatūros tekstą.

III projekto etapas – nuotolinėse kūrybinėse dirbtuvėse su JAV gyvenančiu dailininku Rolandu Dabruku ir kontaktinėse kūrybinėse dirbtuvėse su iliustruotoja Greta Duobiene moksleiviai sukūrė ir ištobulino būsimos knygos iliustracijas. Su bibliotekos edukatore, profesionalia fotografe Kristina Meilute vaikai išbandė fotografinio koliažo techniką ir būtent šiuo metodu sukūrė knygos viršelį.

IV projekto etapas – tai tarsi lakoniška kelionė per skirtingus knygos pavidalus. Moksleiviai patyrinėjo labai skirtingas formas, kuriomis gali egzistuoti knyga. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinio edukatorė Skaidra Grabauskienė supažindino vaikus su Brailio raštu tiek teoriškai, tiek praktiškai, pademonstravo knygas, atspausdintas šiuo raštu, kiekvienam vaikui parodė, kaip Brailio raštu užrašyti savo vardą; tokiu būdu projektas „Knygos labirinte“ palietė ir „Bibliotekos visiems“ tematiką bei problematiką. O Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Deividas Breivė pakvietė moksleivius į aktorinio meistriškumo ugdymo stovyklą: išgirdę įvairių patarimų, sužinoję gudrybių, kaip atpalaiduoti ir tobulinti balsą, vaikai įgarsino I. Ežerinytės dirbtuvių metu sukurtus tekstus. Tad „Knygos labirinte“ projektas buvo papildytas ir šiuolaikišku audioknygos formato žavesiu.

V projekto etapas – jis laukia Jūsų visai netolimoje ateityje. Jau lapkričio mėnesį numatomos tiek maketavimo, tiek ir knygrišybos dirbtuvės. Sekite mūsų informaciją. O kol kas dalijamės keliais kadrais iš Deivido Breivės kūrybinių dirbtuvių ir nuoširdžiai dėkojame visiems projekto dalyviams už nekasdienes patirtis ir kūrybiškumo sparnus suteikiančius atradimus.

Projektą „Knygos labirinte“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia Kauno rajono savivaldybė.

#knygoslabirinte