Knygos festivalis 2024

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka sukvietė iškilias Kauno rajono kūrybinio pasaulio asmenybes – rašytojus, poetus, istorikus. Koks reikšmingas ir savitas kiekvieno jų indėlis į ateities kartoms liksiantį rašytinį paveldą – pabrėžė svarų įžanginį žodį taręs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jis pasidžiaugė, kad „biblioteka yra židinys, vienijantis rašytojus“, ir skleidžiantis kultūrą kraštui, tautai, pasauliui. V. Makūnas padėkojo renginio iniciatorei – bibliotekos direktorei Irenai Viktorijai Stančiauskienei, taip pat renginio dalyviams už rūpestį knyga, lietuvių kalba, kultūra ir šių vertybių puoselėjimą.

Rašytojos ir muziejininkės Aldonos Ruseckaitės moderuojamoje diskusijoje mintimis, kūrybos iššūkiais ir ateities planais dalijosi literatūrologė, kultūros istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, pedagogė, vertėja Inga Daugirdė; poetė Zita Gaižauskaitė; Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, poetas Leonas Milčius; mokytoja ir Laisvės kovų istorijos tyrinėtoja Rita Pauliukaitienė; rašytojas, vyr. redaktorius Viktoras Trofimišinas; pedagogas, Kauno rajono politinis bei visuomenės veikėjas Vidmantas Vitkauskas.

„Ačiū jums, mielieji skaitytojai, kad dažnai lankotės bibliotekose, kad skatinate savo vaikus ir anūkus skaityti. Džiaugiuosi Jūsų meile knygai ir bibliotekai. Noriu jums palinkėti ir toliau puoselėti mūsų kalbą, nenustoti džiaugtis, kad esame lietuviai, gyvename laisvoje Lietuvoje ir kad galime kasmet minėti šią gražią šventę“, – iš širdies sklindančiais šiltais žodžiais dalijosi bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė.

Knygai pagerbti skirtame renginyje netrūko vaizdinių, kūrybinių ir muzikinių akcentų, kuriančių žavią ir įsimintiną šeštadienio popietę Kauno rajono bendruomenei. Renginio pradžią papuošė talentingos smuikininkės Paulinos Daukšytės-Šereckienės pasirodymas, į rašytojų diskusijas įsiterpė ir istorines temas muzikiniais pasakojimais papildė Skriaudžių ansamblio „Kanklės“ repertuaras, o dienos pabaigoje širdį virpinančiais akordais suskambėjo literatūrinė-muzikinė programa „Poezijos ir muzikos keliais“, atliekama dainininkės Vaidos Genytės, aktorės Sandros Daukšaitės, pianistės Gražinos Zalatorienės.

Itin gausiu veiklų asortimentu „Knygos festivalyje“ džiaugėsi Kauno rajono šeimos. Vaikų centre savo knygas jauniesiems skaitytojams pristatė dvi rašytojos – Jolanta Toločkaitė ir Dovilė Lapinskienė-Junigeda, pramogauti viliojo „Šunyčių patrulių“ personažai, atsargiai susipažinti kvietė prieglaudos „EgzoticSOS“ globotiniai, o bene didžiausią šurmulio ir susižavėjimo šūksnių bangą sukėlė Kaniterapijos klubo keturkojai, nusiteikę labai draugiškai ir kantriai. „Kosminis skrydis“ suteikė galimybę artimiau susipažinti su Saulės sistema ir pasidaryti puikių nuotraukų, o „Baltijos cirko“ pasirodymas pelnė gausybę nuoširdžių aplodismentų ir komplimentų.

Kūrybiškumą norintiems realizuoti lankytojams taip pat buvo iš ko rinktis: tapyba ant molbertų, Juragių bendruomenės centro bei Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenės kūrybinės dirbtuvės, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro įtraukūs žaidimai, bibliotekos piratų iššūkiai ir niekad nepabostančios lobių paieškos.

„Mus maloniai nustebino, kiek daug skirtingų pramogų paruošė biblioteka. Veiklos kruopščiai apmąstytos, edukuojančios, ugdančios. Vaikai sužavėti, o suaugusiesiems irgi smagu, tad, manau, renginys labai pavyko, ačiū bibliotekai“, – giriamųjų žodžių negailėjo bibliotekos lankytoja Agnė.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie renginio. „Knygos festivalį“ finansavo Kauno rajono savivaldybė kultūros projektų „Šiuolaikinės seniūnijos“ lėšomis. Ačiū bibliotekos draugams: Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centrui, Juragių bendruomenės centrui, Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenei, „EgzoticSOS“, asociacijai „Daugiau negu biblioteka“, UAB „Robinga“ ir UAB „Saldus ažūras“, „Kosminis skrydis“. Ir, žinoma, labiausiai dėkojame renginio dalyviams bei svečiams. Iki kitų susitikimų.

Renginio vaizdo įrašą galite rasti čia: