Knygnešio diena su „Myliu Lietuvą“ laureatais

Kovo 16 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko dailyraščio konkurso „Myliu Lietuvą“ baigiamasis renginys, skirtas Knygnešio dienai paminėti. Dalyvavo puikiai nusiteikę konkurso laureatai su mokytojomis ir Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos šeštokai su lietuvių kalbos mokytoja Ieva Valutkevičiene. Šventės metu žiūrėjome 2011 metų filmo „Knygnešys“ ištrauką, parodančią, su kokiais pavojais susidūrė Lietuvos didvyriai, nešę žmonėms tiesą ir šviesą knygų pavidalu. Vėliau moksleiviai, naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais ir bibliotekos planšetėmis, dalyvavo viktorinoje knygnešystės tema, – sveikiname viktorinos laimėtoją Liepą!

Vyr. bibliotekininkė Sandra Žydaitienė, dailyraščio konkurso „Myliu Lietuvą“ iniciatorė ir koordinatorė, pasidžiaugė: gausus konkurso dalyvių skaičius įrodo, jog tikrai mylime savo kalbą ir knygas. Šiemet į biblioteką suplūdo 416 darbų! Kadangi konkursas skirtas Martyno Vainilaičio devyniasdešimtosioms gimimo metinėms paminėti, dalyviams buvo parinkti 5 Martyno Vainilaičio eilėraščiai – po vieną kiekvienai amžiaus grupei.

• 1–2 klasių mokiniai – „Nemunėlis“;
  • 3–4 klasių mokiniai – „Sidabro lietutis“;
  • 5–8 klasių mokiniai – „Rugelių deivė“;
  • 9–12 klasių mokiniai – „Mergežeris“;
  • suaugusieji – „O aš tau pasaką seku“

Biblioteka nuoširdžiais aplodismentais sveikina konkurso laureatus ir linki konkurso dalyviams sėkmės kitais metais!

Pasidžiaukime geriausiais dailyraščio darbais.

Dailyraščio konkurso „Myliu Lietuvą 2023“ laimėtojai:

1–2 klasių grupėje:

1. Armantas Kučinskas
  2. Ieva Ostrauskaitė
  3. Izabela Aleknaitė

3–4 klasių grupėje:

1. Karilė Gaižauskaitė
  2. Lukas Valauskis
  3. Ieva Danylaitė

5–8 klasių grupėje:

1. Gerda Aleksandravičiūtė
  2. Gustė Augonytė
  3. Liepa Butaitė

9–12 klasių grupėje:

1. Viltė Andriukaitytė
  2. Austėja Budreikaitė
  3. Emilija Jotautaitė

Suaugusiųjų grupėje:

1. Margarita Čėplienė
  2. Rasma Raudonienė
  3. Jolanta Andriukaitienė

Pirmų trijų vietų laimėtojams kiekvienoje amžiaus grupėje baigiamojo renginio metu buvo įteikti diplomai ir prizai – knygos bei kanceliarinės prekės. Visi laureatus ruošę mokytojai gavo po egzempliorių Ingos Stepukonienės puikios knygos „Knygnešiai ir knygnešystė Pakaunės krašte“.

Nuoširdžiai dėkojame visame Kauno rajone veikiančių trisdešimties bibliotekos padalinių darbuotojoms! Jos entuziastingai pagelbėjo konkurso dalyviams, prisidėjo prie informacijos sklaidos, skatino, sudarė palankias sąlygas bibliotekose vaikams bei suaugusiesiems burtis ir rašyti darbus dailyraščio konkursui.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ragina puoselėti knygnešių atminimą ir dėkingumą jiems. Kviečiame pažiūrėti filmą „Knygnešys“:

Taip pat rekomenduojame Kauno apskrities viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovės Rimantės Tamoliūnienės parengtą parodą. Tai garsios lietuvių grafikės Gražinos Didelytės paroda „Uždrausta šviesa“, skirta Knygnešio dienai: