Klubas 0+ kviečia pasimatyti rugsėjį!

Neretai vaikystėje užsimezgusi draugystė tęsiasi visą gyvenimą. Ilgametės draugystės su knyga biblioteka linki kiekvienam skaitytojui. Jauniausių bibliotekos lankytojų ryšį su knyga nuo pat mažumės stiprina klubas 0+, skirtas vaikams nuo 0 iki 2 metukų.

Sakysite, ką tokie mažyliai skaito? Patikėkite, skaito jie su kiekviena diena vis daugiau! Sakydami „skaito“, turime omenyje ir aplinkos ženklų skaitymą, nebūtinai spausdintinio rašto. Juk žmogui, kaip socialiai būtybei, yra būtina „skaityti“ aplinkinių reakcijas, emocijas ir daug kitų svarbių dalykų.

Klubo 0+ nariai žaidimo forma pažįsta knygų pasaulį, o kartu ir vienas kitą. Jie tyrinėja socializacijos galimybes, pratinasi komandiškai bendradarbiauti, išmoksta pasitikėti vienas kitu, įgyja saugaus ir smagaus bendravimo įgūdžių. Visa tai turi lemiamą reikšmę formuojantis savarankiškai, išmintingai, socialiai harmoningai asmenybei.

Be galo džiaugiamės, kad daugiau nei dešimtmetį veikiantis bibliotekos mažylių klubas 0+ turi ištikimų narių, lankančių užsiėmimus ne vienerius metus. Štai mama Sandra pasakoja: „Mes lankome šį klubą jau treti metai. Dvejus metus lankė pirma dukra ir dabar metus antroji. Galiu pasakyti, kad abi su džiaugsmu lekia į biblioteką ir vis prisimena, kad buvo smagu. Pirmoji dukrelė išmoko šliaužti bibliotekoje, o antrajai atžalai klubo veiklos ir intensyvus bendravimas su kitais mažyliais padėjo lengviau įžengti į socializacijos procesą, įveikti svetimų žmonių baimę. Skaitymai klube irgi duoda naudos – matau, kad vis atidžiau klausosi garsinių skaitymų ir domisi pasakomis.“

Mama Kristina taip pat negaili komplimentų: „Visada laukiami susitikimai, smagus laikas ne tik vaikams, bet ir mamoms! Nauji patyrimai ir draugystės. Ačiū už nuoširdų dėmesį.“

O viena iš būrelio vadovių – bibliotekos dailininkė Dainora – taip apibendrina šių metų veiklas: „Užsiėmimų metu skaitėme knygeles, kūrėme, piešėme, lipdėme, šokome, lavinome pojūčius, minėjome šventes ir bendravome. Labai smagu, kad jau ne pirmus metus turime šį klubą, kuris džiugina ir dalyvius, ir darbuotojus. Juk taip smagu, kai bibliotekos erdvėse aidi mažųjų juokas ir tapsi pėdutės. Tikimės, kad knygų pasaulis įkvėps vaikučius ir mamytes keliauti po puslapių platybes, kurs stipresnį tarpusavio ryšį skaitant kartu ir burs Garliavos bendruomenę bendroms veikloms.“

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame visiems klubo 0+ nariams. Sezono pabaigą ženklinantis klubo susitikimas įvyko šiuo metu įruošiamame bibliotekos sensoriniame kambaryje. Jau netrukus jame pradėsime labai įdomias veiklas.

Norite prisijungti prie klubo 0+? Lauksime Jūsų rugsėjo mėnesį! Dėl registracijos rašykite: