Informacinio atsparumo niuansai su Darium Remeika

Kaip ir kasmet, šį rudenį daugybe renginių, edukacijų, mokymų visose Kauno rajono bibliotekose buvo minimos dvi svarbios savaitės: Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė bei Suaugusiųjų mokymosi savaitė įkūnija prioritetines šiuolaikinių bibliotekų veiklos sritis. Proginiai renginiai ėjo ir praėjo, skaičiai nugulė ataskaitose, o darbai tęsiami toliau. Garliavoje susirinkusiems Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams VDU doktorantas, dėstytojas Darius Remeika skaitė paskaitą apie informacinį raštingumą ir atsparumą pilkojoje zonoje.

Kas ta pilkoji zona? Tai tarpinė zona, išvaduojanti žmogų nuo jam būdingo dichotominio mąstymo. Dichotomija, kaip žinote, yra visumos dalijimas į dvi dalis, t. y. priešybes. Atlikęs paprastą psichologinį testą su auditorija D. Remeika lengvai įrodė, jog esame linkę bet kokį reiškinį matyti arba kaip gerą, arba kaip blogą. Kad įžvelgtume jo įvairialypumą, kad galėtume išanalizuoti pranašumus ir trūkumus, turime padirbėti: kelti klausimus, argumentuoti ir palengva stumti apmąstomą objektą į vidurį tarp kraštutinių vertinimų. Vadinasi, į jau minėtąją pilkąją zoną.

VU komunikacijos magistro laipsnį turinčio informacinių-psichologinių operacijų karininko paskaita bibliotekos darbuotojams – tai žingsnis į dar kokybiškesnes ir įvairiapusiškesnes bibliotekų paslaugas Kauno rajono bendruomenei. Jau įprasta, kad žmonės bibliotekoje lankosi ne tik knygų pasiskolinti. Bibliotekininkai padeda skaitytojams ieškoti informacijos ir ja naudotis efektyviai, pagelbėja prisijaukinti ne tik naująsias technologijas, bet ir milžinišką iš ekranų į mus plūstantį informacijos srautą, atsirinkti reikalingiausius įrankius, įgalinančius identifikuoti, kas yra patikrintos ir patikimos žinios, o kas dezinformacija.

Kviečiame lankytis Kauno rajono bibliotekose – nuolat plečiame profesinių bei bendrųjų kompetencijų ribas ir esame pasirengę visomis naudingomis žiniomis dalytis su Jumis.