„Infolex“ Kauno rajono bibliotekų lankytojams – nemokamai

Infolex – tai visa svarbiausia teisinė informacija viename šaltinyje. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojus kviečiame naudotis šia duomenų baze nemokamai (II aukšte, Informacinių paslaugų skaitykloje)!

Taip pat prieiga suteikiama bibliotekos padalinių lankytojams – Karmėlavos biblioteka ir Ringaudų biblioteka. Dėl prisijungimo informacijos kreipkitės į bibliotekos darbuotoją.

Jau 23 metus veikiančioje duomenų bazėje šiuo metu galima rasti arti 3 mln. teisinių dokumentų. Ką apima „Infolex“?
1) INFOLEX. TEISĖS AKTAI:
LR institucijų (Seimo, Vyriausybės, Prezidento, ministerijų, tarnybų ir kt.) priimtų teisės aktų tekstai, skelbti oficialiuose leidiniuose ar Teisės aktų registre;
Suvestinės ir tarpinės teisės aktų, įskaitant poįstatyminius aktus, redakcijos, pateikiamos klientui per įmanomai trumpiausią laiką;
LR institucijų dokumentai, skelbiami tik institucijų svetainėse;
Teisininkų komentarai konkretiems teisės aktams.

2) INFOLEX. PRAKTIKA:
Nacionalinių teismų praktika nuo žemiausios iki aukščiausios instancijos, įskaitant skelbtą teismų praktikos biuleteniuose ir bylos istoriją;
Ikiteisminio ginčų nagrinėjimo institucijų (Seimo kontrolierių tarnybos, Mokestinių ginčų komisijos ir pan.) praktika;
Europos žmogaus teisių teismo sprendimai bylose prieš Lietuvą ir sprendimų apžvalgos.
3) RINKTINĖ PRAKTIKA – tai LR teismų praktikos reikšmingiausių išaiškinimų paieškos sistema. Į šią sistemą patenka esminės teismų sprendimų motyvacinės dalies ištraukos – citatos, kuriose nusakoma, pildoma, keičiama teismų praktika. Citatos yra susistemintos pagal temą ir siejamos su pridėtine informacija (įstatymų straipsniais, ta tema rašytomis publikacijomis ir pan.).
4) ES TEISĖS AKTAI – tai Europos Sąjungos institucijų priimti aktai, skelbiami EUR-LEX, kurie vartotojų patogumui pateikiami lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.
5) ES PRAKTIKA – tai Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (Teisingumo, Bendrojo, Tarnautojų teismo) praktika nuo 1954 m. Čia rasite visus Teismo sprendimus ir nutartis, generalinių advokatų išvadas ir nuomones lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.
6) TEISĖKŪRA – LR teisės aktų projektų ir lydimosios medžiagos paieška.
Sistema atnaujinama kiekvieną darbo dieną.