Gražinos Didelytės gyvenimas ir kūryba

Meilės dieną bibliotekoje kalbėjomės apie meną ir menininkus. Kauno apskrities viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovė, menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė pristatė menininkės Gražinos Didelytės asmenybę ir dvi grafikės parodas, šiuo metu eksponuojamas Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Menotyrininkė dalijosi daugybe nuotraukų, iliustruojančių įvairiaspalvį grafikės gyvenimą. Remdamasi pačios G. Didelytės žodžiais ir kūrybos darbais, ji atskleidė menininkės bendravimą su žymiausiais jos gyvenamojo meto Lietuvos kūrėjais bei intelektualais, kuriems skirti G. Didelytės ekslibrisai meistriškai parodo jų interesus, darbą, pasaulėžiūrą, o dažnai ir būdo bruožus, vidinį pasaulį.

R. Tamoliūnienės teigimu, menininkė buvo be galo jautri, emocionali asmenybė, itin vertinusi harmoningą žmogaus santykį su pasauliu, mylėjusi gamtą bei tėvynę ir puikiai tai atskleidusi savo meniniais darbais. Pačioje renginio pradžioje R. Tamoliūnienė suintrigavo susirinkusiuosius pažadėjusi vėliau parodyti paslaptingą daiktą, kuris gali praversti mūsų gyvenime. Ir pažadą tesėjo: susitikimui baigiantis, lektorė leido publikai paspėlioti, kokią mažą knygelę ji laikanti rankose. Pasirodo, ši paslaptinga knygelė – tai ne paprasta užrašinė, o svajonių knygelė! Esą G. Didelytė buvo įsitikinusi, jog tokį svajonių sąrašą yra būtina turėti, nes tik tuomet, kai užrašai, svajonė gali virsti tikrove. Tai lyg tam tikras svajojimo metodas, leidžiantis dėmesingai sekti, kurios svajonės jau išsipildė, o kurių dar teks palūkėti.

Gražinos Didelytės parodas „Ekslibrisai: asmenybių tapatybės ženklai“ ir „Sąskambiai: žodis ir linija“ galite apžiūrėti bibliotekoje iki vasario 25 dienos.