Galimybė rinktis

Galimybė rinktis
Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuobodžių dienų nebūna, bet šįryt bibliotekininkų veidai tiesiog nušvito, o akys suspindo. Kaip manote, dėl kokios priežasties? Nagi drįstame tikėti, jog mums pavyko sudominti jaunuolius knygomis! Taip taip, tą amžiaus grupę, kuri mažiausiai nori klausyti suaugusiųjų patarimų ir pamokymų, juolab semtis išminties rašytiniuose spausdintiniuose šaltiniuose. Ir sudominome ne bet kokiomis knygomis, o propaguojančiomis sveiką gyvenseną.
 
Šįryt bibliotekoje startavo projektas „Galimybė rinktis“, kuriuo siekiama mažinti moksleivių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Projektui vadovauja l. e. p. direktorės pavaduotoja Jurgita Bartkevičiūtė, projektą finansuoja Kauno rajono savivaldybė.
 
Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazija I klasės gimnazistams vyr. bibliotekininkės Brigita ir Vaiva pristatė grožines ir negrožines bibliotekos knygas, kuriose galima rasti skaudžių, bet pamokančių jaunuolių gyvenimo istorijų, patarimų vartojantiems įvairias psichoaktyviąsias medžiagas ir bandantiems atprasti nuo jų. Brigita aptarė knygas, saugomas Suaugusiųjų abonemente, o Vaiva – Vaikų centro knygų asortimentą šiomis socialiai jautriomis temomis. Turbūt tai nėra knygos, kurios pirmiausia ateitų į galvą ištarus žodį „biblioteka“, tiesa? Būtent tokią nuostabą ir smalsumą pamatėme jaunuolių veiduose ir džiaugiamės, kad bibliotekininkių paruošti pristatymai gimnazistams neprailgo ir galimai praplėtė suvokimą, kur ieškoti pagalbos, pavyzdžiui, į žalingų įpročių spąstus pakliuvusiam draugui.
 
Bibliotekos edukatorė Kristina vedė edukaciją „Fotografiniai vaizdai ir kūrybinis rašymas“: gimnazistai kūrė istorijas pasitelkę fotografinius vaizdus, atliko kūrybiškumą lavinančių treniruočių. „Šiems jauniems žmonėms labai gerai sekėsi! Vos per 10 minučių gimė keletas puikių pasakojimų, kurie tikrai turi potencialo: galima juos plėtoti, vystyti, kažkas įdomaus turėtų išeiti. Kūrybinis rašymas – nepakeičiamas raštingumo skatinimo, atsipalaidavimo, bendravimo, saviraiškos būdas. Juk mūsų kuriamos istorijos yra tarsi raktas, kurį kasdien naudojame norėdami „atrakinti“ ir kitiems parodyti savo patirtis. Jaunuoliai stengėsi perprasti žodžio valdymo technikas bei istorijos pasakojimo galią pasitelkę fotografinius vaizdus kaip pagalbinę priemonę. Giriu visus dirbtuvių dalyvius ir džiaugiuosi jų pastangomis bei įsitraukimu“, – pozityvias kūrybines patirtis apibūdino edukatorė Kristina.
 
Kad sužinotumėte apie kitas projekto „Galimybė rinktis“ veiklas, atidžiai sekite bibliotekos informaciją.