Frankofoniški nuotykiai

Bibliotekoje vykusiose veiklose, skirtose Tarptautinei frankofonijos dienai, dalyvavo Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos ketvirtokai. Inovatyvios meninės edukacijos „Pastatykime Eifelio bokštą“ metu edukatorė Kristina Meilutė papasakojo vaikams apie bene garsiausią pasaulyje bokštą – Prancūzijos sostinės puošmeną – Eifelio bokštą, apžvelgė jo statybų istoriją ir reikšmę. Edukatorė akcentavo kūrybiško žvilgsnio svarbą ir pakvietė vaikus iš „Lego“ detalių sukurti šiuolaikinius bokštus. Kaip statytų Eifelis, jei gyventų šiais laikais? – tokią kūrybinę užduotį gavusių vaikų kūriniai stebina ir žavi vaizduotės turtingumu. Kiekviena moksleivių komanda pristatė savo bokštą, pasakė jo pavadinimą, apibūdino paskirtį ir nurodė vietą, kur jis galėtų stovėti ir kokią funkciją atlikti.
Baigę statybas, moksleiviai dalyvavo edukacijoje „Ką žinau apie Prancūziją?“. Vyr. bibliotekininkė Sandra Žydaitienė pristatė vaikams svarbiausius ir įdomiausius faktus apie Prancūziją. Kas įdėmiai klausė, nepasigailėjo. Kas savo mobiliaisiais telefonais, kas bibliotekos paskolintomis planšetėmis prisijungę atliko Sandros parengtą viktoriną apie Prancūziją, o pirmų trijų vietų laimėtojai buvo apdovanoti knygų skirtukais ir kanceliarinėmis priemonėmis. Be to, vaikai žaidimo forma pasimokė prancūzų kalbos: gavę asociatyvius paveikslėlius su prancūziškais žodžiais, turėjo atspėti žodžių reikšmes.
Frankofoniškai kultūrai skirtas bibliotekos veiklas lyg vyšnaitė ant torto užbaigė virtualus turas po Prancūziją su virtualios realybės akiniais.