Dainų galia

2023 04 26

Dainų galia

Kaip lengviausia atsikratyti susikaupusių rūpesčių, įtampų, nerimo, bejėgiškumo ir kitų blogybių, kurių našta neretai prislegia šiuolaikinio žmogaus pečius? Yra labai paprastas ir, svarbiausia, veiksmingas metodas: pripildyti mintis bei sielą džiugesio, kūrybiškumo, artimo meilės, jautrumo, pasitikėjimo vienas kitu, bendruomeniškumo... Tuomet negatyvumas yra išstumiamas, jam nelieka vietos žmogaus širdyje bei prote. Būtent tokį geros nuotaikos užtaisą pasiūlė Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Bendradarbiaudami su Garliavos kultūros centro folkloro ansambliu „Gegutala“ (vad. Nijolė Grivačiauskienė), pakvietėme Kauno rajono bendruomenę į „Pavasario pasidainavimą“ bibliotekoje. Džiugu matyti bibliotekoje susirinkusius atsipalaidavusius, besišypsančius, visus rūpesčius pamiršusius ir kompleksų atsikračiusius bei skambiais balsais romansus užtraukusius garliaviškius. Žmonės šneka, jog uždainavo net tie, kurie niekad nedainuoja. Ir dar daugiau: renginiui pasibaigus, dainos netilo ir melodijos vilnijo bibliotekos kieme.

„Pavasario pasidainavimas“ yra 23-iosios Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių dalis. Šių metų bibliotekų savaitės tema – kartu įveikiame krizes.