Braškiniai linkėjimai K. Kasparavičiui!

Lietuvių grafikas, knygų iliustratorius ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius birželio pradžioje atšventė septyniasdešimtmečio jubiliejų. Šis puikus dailininkas žinomas toli už Lietuvos ribų – ne tik Europoje, bet ir Amerikoje bei Azijoje. Jei panorėtų, galėtų girtis gausybe surengtų parodų ir pelnytų prestižinių apdovanojimų. Bet jis ne iš tų, kurie giriasi. Vis dėlto kūrėjo darbai kalba už jį: iliustravo apie 60 kitų autorių knygų, pats parašė ir iliustravo apie 10 knygų vaikams, dalyvavo daugiau kaip 30 tarptautinių parodų, įvairiose šalyse surengė daugiau kaip 20 individualių parodų... Nuopelnų per daug, kad visus išvardytume.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos suorganizuotoje teminėje literatūrinėje šventėje, skirtoje Kęstučio Kasparavičiaus 70-ies metų sukakčiai pažymėti, dalyvavo net 124 braškiniai moksleiviai. Kodėl braškiniai? Nes renginio tema pasirinkome paslaptingų ir nepaprastai žavių istorijų knygą „Braškių diena“, kurios autorius – žinoma, gerbiamas sukaktuvininkas.

Renginio metu moksleiviai susipažino su autoriaus biografija ir kūryba, sužinojo, kiek daug K. Kasparavičiaus iliustruotų knygų jie gali rasti mūsų bibliotekoje, taip pat pasidalijo įspūdžiais, kas ką skaitė, be to, išgirdo išsamų vaikų literatūros naujienų bibliotekoje pristatymą.

Išklausę knygos „Braškių diena“ ištrauką, moksleiviai patys pasigamino po braškę ir visi iki vieno nusifotografavo, siųsdami autoriui nuoširdžius braškinius gimtadieniškus linkėjimus!

Dėkojame Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokytojoms ir antrų bei trečių klasių moksleiviams, susibūrusiems į šią gražią šventinę bibliotekos akciją.

Kęstučio Kasparavičiaus iliustruotų knygų paroda bus eksponuojama bibliotekos I aukšte, Vaikų centre, visą birželio mėnesį. Kviečiame skaityti!

Taip pat siūlome peržvelgti virtualią K. Kasparavičiui skirtą parodą.

K. Kasparavičiaus kūrybines idėjas galite stebėti socialiniame tinkle „Instagram“.